Ana SayfaGoogleGoogle'dan Bir Yasak Daha

Google’dan Bir Yasak Daha

Google, reklamcılık politikaları adına yeni bir karar verdi. Bu karar, Google reklamcılığı yoluyla gelir elde eden kullanıcılarla yakından ilgilendiriyor ve siber zorbalığı ortadan kaldırmayı amaçlıyor.

Google, bu yıl birçok zararlı uygulamanın kullanımını engellediğini ve kullanıcıların dijital kanallara kolayca göz atabilmeleri için yeni projeler üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Amerikan şirketi “izleme uygulamaları” adlı yazılımlara karşı savaş açtığını da belirtti.

Google, herhangi birinin izinsiz başkalarını izlemesini tamamen yasakladı. Bu durumda telefon izleme programları, konum izleme programları ve WhatsApp izleme programları gibi yazılımlar için hazırlanan reklamlar artık yayınlanmayacak.

Bu tür uygulamalar Google Play mağazasına kaldırılmaya başlandı, ancak reklamlarını görmeye devam ediyorduk. Google, yeni reklamcılık politikaları hakkında bir açıklama yaparken şu kısma dikkat çekti:

Casusluk için kamera, ses kaydedici ve benzeri cihazların kullanımını tanıtan reklamlar ve bir kişinin kötü amaçlı yazılımını rızası olmadan yayan reklamlar, kişinin metnini, tarayıcı geçmişini, telefon numaralarını ve konum bilgilerini kaydeder. Bunların kurallara aykırı olması sebebiyle kullanımları yasaklanacaktır.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER