Ana Sayfa Google Google'dan Bir Yasak Daha

Google’dan Bir Yasak Daha

Google, reklamcılık politikaları adına yeni bir karar verdi. Bu karar, Google reklamcılığı yoluyla gelir elde eden kullanıcılarla yakından ilgilendiriyor ve siber zorbalığı ortadan kaldırmayı amaçlıyor.

Google, bu yıl birçok zararlı uygulamanın kullanımını engellediğini ve kullanıcıların dijital kanallara kolayca göz atabilmeleri için yeni projeler üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Amerikan şirketi “izleme uygulamaları” adlı yazılımlara karşı savaş açtığını da belirtti.

Google, herhangi birinin izinsiz başkalarını izlemesini tamamen yasakladı. Bu durumda telefon izleme programları, konum izleme programları ve WhatsApp izleme programları gibi yazılımlar için hazırlanan reklamlar artık yayınlanmayacak.

Bu tür uygulamalar Google Play mağazasına kaldırılmaya başlandı, ancak reklamlarını görmeye devam ediyorduk. Google, yeni reklamcılık politikaları hakkında bir açıklama yaparken şu kısma dikkat çekti:

Casusluk için kamera, ses kaydedici ve benzeri cihazların kullanımını tanıtan reklamlar ve bir kişinin kötü amaçlı yazılımını rızası olmadan yayan reklamlar, kişinin metnini, tarayıcı geçmişini, telefon numaralarını ve konum bilgilerini kaydeder. Bunların kurallara aykırı olması sebebiyle kullanımları yasaklanacaktır.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
1,904TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER

OPPO’dan Sömestr Tatilinde Gençleri Sevindirecek Hediyeler

Günümüzde genç kuşağın en büyük ilgi alanlarından biri hiç şüphesiz ki teknoloji. Genç kullanıcılar son teknolojiye sahip akıllı telefon ve akıllı ürünleri...

HONOR Yeni Akıllı Telefonu HONOR V40’ı Tanıttı

HONOR, bağımsız bir şirket olarak gerçekleştirdiği online “Sense the Future” (Geleceği Hisset) etkinliğinde yeni akıllı telefonu HONOR V40’ı tanıttı. Etkinlikte aynı zamanda...

Logitech, G733 Kablosuz Oyuncu Kulaklığı Türkiye’de Satışa Çıktı!

Logitech, profesyonel oyuncular ve oyun tutkunları için benzersiz bir oyun deneyimi sunan G733 Kablosuz Oyuncu Kulaklığını Türkiye’de satışa sundu.

Somfy Akıllı Termostat İle Düşük Fatura! Kombinizi Uzaktan Kumanda Edin

Ülkemiz yavaş yavaş soğuk havanın etkisine giriyor. Giderek serinleyen hava, kışın çok daha soğuk geçecek günlerin habercisi... Isınma giderleri de şimdiden herkesi...

Şarjınız Yoksa Şimdi Viko Usb’li Priz Var!

Cep telefonu ve tablet gibi taşınabilir elektronik cihazlar, bugün hayatımızın vazgeçilmez bir parçası. Gittiğimiz her yere bu cihazları da yanımızda götürüyoruz. Ancak...