Ana Sayfa Donanım & Yazılım Google’ın Siber Güvenlikte Tercihi Yine ESET Oldu!

Google’ın Siber Güvenlikte Tercihi Yine ESET Oldu!

Siber güvenlik kuruluşu ESET, Google Chrome kullanıcılarını korumak üzere Google ile birlikte çalışmaya devam edeceğini duyurdu. Google, 2017’den bu yana Chrome kullanıcılarının karşılaştıkları istenmeyen yazılımları taramak, tespit etmek ve kaldırmak için ESET’in ödüllü teknolojisini kullanıyor. ESET, Google Play Store’un güvenliği konusunda da Google ile çalışmalarını sürdürüyor. 

Dünyanın en popüler tarayıcısı ve dünyanın önde gelen AB merkezli siber güvenlik teknolojisi kuruluşu bir arada çalışmayı sürdüreceklerini açıkladı. İşbirliği Google Chrome’un Windows kullanıcılarına yönelik güvenli tarama özelliğinin bir parçası olan Chrome Cleanup üzerinde yoğunlaşıyor. 

ESET, ilk kez 2017’de Google işbirliği ile Google Chrome kullanıcılarının internette rahatça dolaşmalarını sağlayacak Chrome Cleanup temizlik aracını çıkardığını duyurmuştu. 

Nasıl çalışıyor? 

Google, Chrome Cleanup’ta ESET’in teknolojisini, zararlı yazılımlarla ilgili kullanıcılarını uyarmak için kullanıyor. Örneğin yasal bir yazılım veya içerik indirildiğinde istenmeyen veya potansiyel olarak zararlı yazılımlar da gizlice kullanıcının cihazlarına girmeye çalışabilir. ESET güvenlik teknolojisini kullanan Google Chrome, bu durumda kullanıcılarına istenmeyen yazılımı kaldırma seçeneği sunuyor. Chrome Cleanup, kullanıcıya görünmeden veya kullanıcıyı rahatsız etmeden arka planda çalışıyor. İstenmeyen yazılımı siliyor ve silme işlemi başarılı bir şekilde tamamlandıktan sonra kullanıcıyı bilgilendiriyor. 

Teknolojimiz ve mühendislerimiz en ön cephede güvenliği sağlıyor 

ESET Teknoloji Müdürü (CTO) Juraj Malcho, “Chrome kullanıcılarının teknolojiyi daha güvenli bir şekilde kullanmalarına yardımcı olmak için Google ile birlikte çalışmaktan gurur duyuyoruz” açıklamasını yaptı. Malcho sözlerini şöyle sürdürdü: “Devam eden işbirliğimiz, her iki şirketin de kullanıcılarını güvende ve emniyette tutmak istemesinin kanıtıdır. Çoğu Windows kullanıcısının tarayıcı olarak Chrome’u seçmesi nedeniyle, ESET’in teknolojisi ve mühendisleri en ön cephede güvenliği sağlıyor.“ 

ESET, Google Play Store’un da korunması için çalışıyor 

İki şirket, APP Defense Alliance teknoloji ortaklığı çerçevesinde Google Play Store’un güvenliğini sağlamak üzere de birlikte çalışıyor. ESET ayrıca, Google Cloud’un güvenlik analiz platformu olan Chronicle’ın kullanıcılarına da zararlı yazılımlarla ilgili veri sağlıyor. 

Detaylı bilgi için şu linki inceleyebilirsiniz: https://www.eset.com/tr/google-chrome/

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
1,904TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER

Mahmut Çöloğlu, Yenilikçi Vizyonu ile Girişimciliğe Yeni Bir Soluk Getiriyor

Genç yaşında yaptığı çalışmalarla dikkat çeken girişimci Mahmut Çöloğlu, iç mimarlığın yanı sıra hizmet ve e-ticaret sektöründeki atılımlarıyla da hedeflerini çeşitlendiriyor.

Playstore’dan Yarıyıl Tatili İndirimi

Türk Telekom’un dijital oyun platformu Playstore yarıyıl tatilinde oyunseverleri mutlu edecek indirimler sunuyor.Türk...

Amazon Prime Üyeliği Mastercard Sahiplerine İlk 2 Ay Hediye!

Amazon Türkiye ve Mastercard iş birliğiyle, Mastercard ve Maestro logolu banka veya kredi kartlarıyla Amazon Prime’a ilk kez üye olan kullanıcılar ilk iki...

“Influencer Academy” Program Başvuruları Başladı

Turizm sektörü oyuncularından Tatilsepeti’nin influencer olmayı arzu edenlere sunduğu “Influencer Academy” başvuruları başladı. 

Fiziksel Çalışma Hayatı Sona Erecek

Halıcı Group CEO'su Dr. Hüseyin Halıcı, Endüstri 4.0 ve Toplum 5.0 ile birlikte zihinsel ağırlıklı bir çalışma hayatının başlayacağına dikkat çekti.