Ana SayfaBilimGüney Kore Dünyaya COVID-19 Test Kiti İhraç Ediyor

Güney Kore Dünyaya COVID-19 Test Kiti İhraç Ediyor

Koronavirüs ile mücadelesini diğer ülkelere göre daha başarılı bir şekilde yürüten Güney Kore, sağlık alanındaki başarılarını dünyaya da yaymaya devam ediyor. Hankyung Health tarafından yayınlanan Güney Kore Ticaret, Sanayi ve Enerji Bakanlığı’nın rakamlarına göre, Güney Kore, Mart ve Mayıs aylarında 350 milyon dolardan fazla değerde COVID-19 test kiti ihraç etti. 

Rapora göre, Güney Kore test kitleri küresel olarak yoğun bir şekilde talep ediliyor ancak Mayıs ayında talep bir nebze de olsa azalmış görünüyor. Dünya çapında, daha fazla şirketin bunları tedarik etmesi ve fiyatların düşmesiyle birlikte, Güney Kore’den ihraç edilen test kitlerinin değeri Mayıs ayında Nisan ayına göre yaklaşık yüzde 35 oranında düştü.

Bununla birlikte, üretici talebine göre kitleri oluşturmak için kullanılan hammaddeler, küresel olarak daha fazla talep edildiğinden dolayı daha pahalı hale geliyor. Bu da şirketlerin kârlılık durumunu olumsuz etkilemektedir.  Güney Kore’deki Seegene şirketi, Mayıs ayında 11 milyon adet ihracat yapan, ülkedeki test kiti üreticileri arasında en büyüğü oldu. Bunu sırasıyla 6 milyon ve 4 milyon ihraç kitiyle Sugentech ve SolGent şirketleri izledi.

Kaynak: Statista

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER