Ana SayfaGüney Kore’nin Dev Bankası Kripto Para Sektöründe Lider Olacaklarını Düşünüyor

Güney Kore’nin Dev Bankası Kripto Para Sektöründe Lider Olacaklarını Düşünüyor

Güney Kore, blokzinciri ve kripto para çalışmaları konusunda dünyaya öncülük eden ülkelerden bir tanesi. Ülkenin en büyük bankalarından biri olan NH Bank, kripto paralarla ilgili yeni bir konsorsiyum oluşturuyor.

Güney Kore’de yaklaşık elli yıl önce kurulan Ulusal Tarım Kooperatifleri Federasyonu’na (NACF) bağlı olan Nonghyup Bank, kripto paralar için yeni bir adım atıyor. Banka, Kim & Lee and Hexlant adlı hukuk bürosuyla yeni bir kripto para konsorsiyumu oluşturuyor.

Güney Kore’deki yerel kaynaklara göre NH Bank, oluşturacağı konsorsiyumu kripto para borsalarındaki araştırma ve geliştirme (AR-GE) çalışmalarında kullanacak. Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Yardımcısı Seung-hyun Jang, bu konsorsiyum ile yerli kripto para sektöründe lider olacaklarını düşünüyor.

Güney Kore’nin en büyük bankalarından biri olan NH Bank’in kripto para sektöründe liderliği hdefleyerek hareket etmesi, sektörde kurumsallaşmaya katkı sağlayabilir. Yakın zamanda ülkede sunulması planlanan yasa tasarısı ile kripto paralardan vergi alınması gündeme gelmişti. Ülkede yaşanan bu gelişmeler de kripto para sektörünün yavaş da olsa regüle edildiği anlamına gelebilir.

Kaynak: Koin Bülteni

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
2,078TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER