Ana SayfaDonanım & YazılımGüvenli Hava Ulaşımı İçin Dijital Hava Akışı Simülasyonları Kullanılabilir

Güvenli Hava Ulaşımı İçin Dijital Hava Akışı Simülasyonları Kullanılabilir

Hava ulaşımı, ortaya çıkan bir pandemi tehdidini önlemek açısından kilit noktalardan biridir. Bu nedenle, IATA, Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü ve Dünya Sağlık Örgütü gibi kuruluşlar hastalığın yayılmasını önlemek amacıyla, sektör çalışanlarına yönelik düzenlemeler ve örnek uygulamalar geliştirmek için işbirliği yapıyor. 

Yolcuların güvenini kazanmak çok önemli Ancak sektör, hastalık yayılımını önleme konusunda zaten güçlü bir deneyime sahip; bu nedenle, havayolları, havaalanları ve uçak üreticilerinin halihazırda sıkı güvenlik protokolleri mevcut.

Hastalığın yayılmasını önlemek adına örneğin, uçak kabinlerinin dezenfekte edilmesi, rutin temizlik düzeninin parçasıdır ve riskleri en aza indirmek için üst üste dezenfektasyonlar gerçekleştirilir. Havaalanlarında dokunmatik ekranların, tırabzanların ve diğer sık kullanılan alanların temizliğini sağlayan ilave ekipler çalışıyor. Birçok havaalanı ayrıca, ateş veya semptomu olan kişilerin uçağa binmediğinden emin olmak için yolcuları tarıyor.

Uygulanacak projelerden bir diğeri ise dijital hava akışı simülasyonları; havayolları ve havaalanları tarafından sosyal mesafe, maske takma veya yolcu akışını değiştirme gibi önlemlerin virüs yayılımıyla mücadeledeki etkinliğini ölçmek için sanal olasılık senaryolarında kullanılabilir. Bu teknolojiler son dönemde Çin’in Orta-Güney Mimari Tasarım Enstitüsü ile birlikte, Wuhan Hastanesi’nde Covid-19’un yayılmasıyla mücadele etmek için hava akışı ve virüs yayılımı simülasyonlarında kullanıldı.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER