Ana SayfaMobilAndroid"Hayat Eve Sığar" uygulaması artık mağazalarda

“Hayat Eve Sığar” uygulaması artık mağazalarda

Koronavirüs hakkında pek çok bilgiyi sağlayan ve Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen Hayat Eve Sığar uygulaması artık iOS ve Android mağalarından indirilebilir.

iOS için buraya tıklayarak uygulama sayfasına gidebilir ve indirebilirsiniz.

Android için buraya tıklayarak uygulama sayfasına gidebilir ve indirebilirsiniz.

Koronavirüs salgınına yakalanmış, tedavi olduktan sonra ev karantinasına gönderilen her vatandaşın indirmek zorunda olduğu uygulama üç dev operatör tarafından ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) iş birliğiyle ortaya çıkarıldı.

Google Play Store ve App Store’dan indirilen uygulama konum, isim ve yaş gibi kişisel bilgileri kaydederek, vatandaşların bulundukları bölgedeki koronavirüs risk oranını gösteriyor. Uygulamada Sağlık Durumu, Yoğunluk ve Ailem adıyla üç ana kategori yer alıyor.

Sağlık Durumu,

Kategorisinde en yakın sağlık kuruluşları ile Alo 184 hattı bilgisi yer alıyor. Uygulamayı kullananlar bu alanda yer alan soruları yanıtlayarak sağlık durumunu da test edebiliyor.

Yoğunluk,

Bölümünde ise kişinin bulunduğu bölgenin ne kadar risk taşıdığı bilgisi yer alıyor. Örnek olarak; XX Merkez Mahallesi’nde ikamet eden vatandaş çevresindeki risk durumuna baktığında Enfekte yoğunluğunun çok yüksek olduğu bir bölgedesiniz uyarısını alıyor.

Ailem,

Ailem bölümüne merak ettiğiniz ve takip etmek istediğiniz yakınlarınızı ekleyerek, ilgili kişinin bu uygulamayı yükleyip, uygulama üzerinden onay vermesi durumunda onların konum bilgilerini görebilir, takip edebilir ve bulundukları bölgelere göre risk durumlarını görebilirsiniz.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER