Ana SayfaHemşire Köpek: Boston Dynamics Spot Hastaları İzliyor

Hemşire Köpek: Boston Dynamics Spot Hastaları İzliyor

Şaka değil gerçek! Hem doktor, hem aşçı, hem hemşire, hem temizlikçi…

Teknoloji dünyasının takip ettiği ve bildiği Spot robot köpek, salgının başlangıcından beri cephenin en ön saflarında. Şaka değil gerçek! Spot robot köpek hemşire oldu. Boston’da hastalık kontrol edilemeyecek düzeye çıktı.Sağlık personelinin bakması gereken hasta sayısının 4 katına varan hasta sayısı olunca Boston’daki Brigham ve Kadın Hastanesindeki tıbbi personele eşlik etmesi için görev aldı. Amaç, doktorların ve hemşirelerin personelinin mazuriyetini azaltmak, hatta hastaları kontrol altına alabilmektir.

Bu süreçte Spot, hastane personelinin; ilk teşhisler için hastaneye giren hastalarla iletişim kurmasını sağlayan bir iPad ve radyo ile donatılmıştır . Bir tür teletıp uygulaması ile personelin rahatlamasına neden oluyor, ama hepsi bu değil aynı zamanda hastane yüzeylerini de dezenfekte edebiliyor. Yani hem doktor, hem hemşire, hem temizlik personeli olabiliyor…

Başlangıçta Spot’un amacı hastanelerdeki yüzeyleri dezenfekte etmek için temizlik ekiplerine entegre etmek değildi fakat metropol ve pandemi koskoca robot doktorumuzun eline dezenfektanı da verdi sevgili okur.

Gelecek bize neler gösterecek bilmiyoruz, bildiğimiz şey geleceğin sıkı takipçisiyiz.

Kaynak: Futura Tech

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER