Ana SayfaİnternetHer Ülkenin En Popüler YouTuber'ı Kim?

Her Ülkenin En Popüler YouTuber’ı Kim?

YouTube gün geçtikçe hayatımızın her yerinde var olma süresini artırıyor. YouTube‘un öneminin artmasıyla dünyanın her noktasında bulunan YouTuber’ların da önemi ve değeri artıyor. Dünyanın en popüler YouTuber’ı İsveç doğumlu vlogger PewDiePie olarak karşımıza çıkıyor. PewDiePie, 2010 yılında YouTube’a katıldı ve şu anda 105 milyon aboneye sahip. Aşağıdaki grafikte de görüldüğü gibi kırmızı renk ile gösterilen eğlence kategorisi dünyada en popüler YouTuberlar’ın ürettiği içerik olarak görünüyor.

Her ülkenin popüler YouTuber’ı bulunurken bunların içerikleri de farklı. Dünyada en çok kazandıran YouTube içeriği eğlence kategorisi. 72 ülkenin en popüler YouTuberları eğlence alanında içerik üretiyor.

SıraKategoriEn Çok Kazandıran YouTube Kullanıcılarının Sayısı
1Eğlence72
2Oyun25
3Nasıl Yapılır?18
4Komedi16
5Çocuklar15
6Kişiler ve Bloglar14
7Eğitim5
8Müzik5
9Teknoloji4
10Güzellik ve Stil3

Türkiye’de ise en yüksek takipçi sayısına sahip YouTuber Enes Batur. Batur, 13,6 milyon abonesi sahipken eğlence alanında video içerik üretimi yapıyor.

YouTube, dünyada en etkili platformlardan haline gelirken bir hayli de ilginç bir ortam. Endonezyalı YouTuber Muhammad Didit, geçtiğimiz günlerde oturduğu ve tam olarak iki saat, yirmi dakika ve elli iki saniye boyunca kameraya baktığı bir YouTube videosunu paylaştı. Videonun ismi “2 saat hiçbir şey yapmama” anlamına gelen ‘2 JAM nggak ngapa-ngapain’ olarak adlandırılmış. Didit’in videosunun açıklamasına göre, Endonezya toplumu onu gençleri eğitmek için içerik yapmasını istedikten sonra, o da bu videoyu yapmayı düşündü. Videonun açıklamasında, “Tamam, belki de bu videonun neden yapıldığını biraz paylaşmalıyım. Her şey Endonezya toplumunun son zamanlarda beni gençleri eğitecek içerikler yaratmaya çağırmasıyla başladı – sonunda ağır bir yürekle ve isteksizce yaptım.” yazıyor.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER