Ana SayfaDonanım & YazılımMobilHuawei, Ekran Altı Kamera İçin Patent Başvurusu Yaptı

Huawei, Ekran Altı Kamera İçin Patent Başvurusu Yaptı

Huawei 18 Mart 2019’da “Gizli Ön Kamera için Yapı, Kamera Modülü ve Terminal Ekipmanları” olarak adlandırılan bir patent başvurusunda bulundu. Başka bir deyişle Huawei bir ekran altı kamera için çalışmalar yapıyor.

Bir süredir Google ile problemler yaşayan Huawei yeni atılımlar peşinde. Yenilikler ve en azından Android ekosistemiyle olan problemler için çözüm sağlamazsa satış rakamları düşmeye başlayacak gibi görünüyor.

Patent özetine göre yeni tasarım, ön kamera, kamera modülü ve terminal cihazını ekran arkasına gizlemek için bir yapı sağlıyor. Yapı, ön kamera ile kapak camı arasına yerleştirilmiş bir ışık kılavuzu plakası içeriyor. Ayrıca kılavuzunun ışığının koruması da mevcut. Bu koruma çentik alanının ekranın arka yüzünde izdüşümünü kapsıyor. Ayrıca, ışık kılavuzu plakasının yan tarafında bulunan bir veya daha fazla renkli ışık kaynağı da mevcut. İşlemci kontrolü altındaki ışık kılavuzu plakasının yan tarafına, belirtilen renkteki ışığı yaymak için kullanılıyor. Işık kılavuzu plakası ayrıca, belirtilen rengin ışığının yayılma yönünü ekrana dik olacak şekilde değiştirmek için de kullanılır. Böylece ışık kılavuzu plakası istenilen rengi gösterir.

Huawei’nin yaptığı yukarıdaki anlaşılması zor patent açıklaması, bir ekran altı kamera için bir çözüm olacak gibi görünüyor.

Son dönemde bir OnePlus çalışanı bu yıl ekran altı kamera çözümü ile ürün lansmanı yapan birkaç firma olacağını söylemişti. Ancak mevcut amiral gemisi telefonlar zaten yüksek gereksinimlere sahip ve bu yüzden maliyetleri çok fazla. Ek vergiler ve özel durumlardan dolayı ülkemizde de çok yüksek fiyatlara satılan bu cihazlara yeni maliyetler eklenmesi, doğrudan satış rakamlarını etkileyecektir.

Bakalım önümüzdeki dönemde markalar nasıl bir yol izleyecek.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER