Ana Sayfa Donanım & Yazılım Mobil Huawei, Ekran Altı Kamera İçin Patent Başvurusu Yaptı

Huawei, Ekran Altı Kamera İçin Patent Başvurusu Yaptı

Huawei 18 Mart 2019’da “Gizli Ön Kamera için Yapı, Kamera Modülü ve Terminal Ekipmanları” olarak adlandırılan bir patent başvurusunda bulundu. Başka bir deyişle Huawei bir ekran altı kamera için çalışmalar yapıyor.

Bir süredir Google ile problemler yaşayan Huawei yeni atılımlar peşinde. Yenilikler ve en azından Android ekosistemiyle olan problemler için çözüm sağlamazsa satış rakamları düşmeye başlayacak gibi görünüyor.

Patent özetine göre yeni tasarım, ön kamera, kamera modülü ve terminal cihazını ekran arkasına gizlemek için bir yapı sağlıyor. Yapı, ön kamera ile kapak camı arasına yerleştirilmiş bir ışık kılavuzu plakası içeriyor. Ayrıca kılavuzunun ışığının koruması da mevcut. Bu koruma çentik alanının ekranın arka yüzünde izdüşümünü kapsıyor. Ayrıca, ışık kılavuzu plakasının yan tarafında bulunan bir veya daha fazla renkli ışık kaynağı da mevcut. İşlemci kontrolü altındaki ışık kılavuzu plakasının yan tarafına, belirtilen renkteki ışığı yaymak için kullanılıyor. Işık kılavuzu plakası ayrıca, belirtilen rengin ışığının yayılma yönünü ekrana dik olacak şekilde değiştirmek için de kullanılır. Böylece ışık kılavuzu plakası istenilen rengi gösterir.

Huawei’nin yaptığı yukarıdaki anlaşılması zor patent açıklaması, bir ekran altı kamera için bir çözüm olacak gibi görünüyor.

Son dönemde bir OnePlus çalışanı bu yıl ekran altı kamera çözümü ile ürün lansmanı yapan birkaç firma olacağını söylemişti. Ancak mevcut amiral gemisi telefonlar zaten yüksek gereksinimlere sahip ve bu yüzden maliyetleri çok fazla. Ek vergiler ve özel durumlardan dolayı ülkemizde de çok yüksek fiyatlara satılan bu cihazlara yeni maliyetler eklenmesi, doğrudan satış rakamlarını etkileyecektir.

Bakalım önümüzdeki dönemde markalar nasıl bir yol izleyecek.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
1,904TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER

Schneider Electric’ten Türk Girişimcilere “Solar Impulse Efficient Solution” Sertifikasyon Programına Başvuru Çağrısı!

Schneider Electric, İnovasyon Zirvesi kapsamında, enerji verimliliği alanında yenilikçi ürün ve çözüm geliştiren, global pazarlara açılmayı ve girişim sermayelerine erişmeyi hedefleyen Türk...

Logitech’in Odaklanmayı ve Verimliliği Arttıran Sessiz Teknolojisine Kulak Verin!

Gürültüsüz bir ortamda çalışmak odaklanmayı sağlar ve verimliliği artırır. Logitech, evde, iş yerinde veya okulda daha sessiz bir çalışma ortamı için sessiz...

AppGallery Game Fest ile En Çok Oynanan Oyunlarda Kampanyalar Başladı

Huawei, küresel yıl sonu oyun festivali kampanyasını AppGallery'de başlatarak kullanıcıları bir dizi özel avantajla platformda oynamanın yeni yollarını keşfetmeye teşvik ediyor.

Siber Zorbalık ile İlgili Olarak Diğer STK’lara Meydan Okuyoruz!

Birleşmiş Milletler Kadın Birimi Türkiye Ofisi, 25 Kasım - 10 Aralık tarihleri arasında düzenlenen '16 Günlük Aktivizm - Kadınlara Yönelik Şiddete Son...

Bosch: Dünyanın Motosikletlere Yönelik, İlk Tam Entegre Bölünmüş Ekranı Yollarda

Sürücünün dikkatini dağıtmadan, hem araçla ilgili bilgileri hem de akıllı telefonlardan navigasyon gibi sürüş içeriğini gösteren 10.25 inç TFT bölünmüş ekran.Sürücülerin yüzde...