Ana SayfaGündemHuawei, Mayıs Ayında da Dünyanın En Büyük Akıllı Telefon Üreticisi

Huawei, Mayıs Ayında da Dünyanın En Büyük Akıllı Telefon Üreticisi

2020 yılı Nisan ayı verilerine göre Huawei, Samsung‘u geride bırakarak dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi olmuştu ve biz de bu haberi sizinle paylaşmıştık.

Firma Mayıs ayında da bu unvanını koruyor. Açıklanan verilere göre Samsung aradaki farkı yeniden kapatmaya başlamış görünüyor. Son veriler Çin teknoloji devinin pazar payının %19,7 olduğunu gösterirken, Samsung Mayıs ayı içinde artan satışları ile pazar payını %19,6 ‘a çıkardı.

Huawei hala dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi unvanını korurken, iki firma arasında pazar payı farkı sadece yüzde 0,1. Nisan ayı verilerinde Huawei yüzde 21.4 pazar payına sahipken, Samsung ise sadece yüzde 19.1 pazar payına sahipti.

Pazar payı farkının Mayıs ayı döneminde hızla kapanması Huawei’nin unvanını üst üste üç ay koruyamayacağı yönünde yorumların yapılmasına neden oluyor. Samsung’un Mayıs ayında akıllı telefon satışlarının Nisan ayına göre %56 oranında arttırması yeniden zirveye yükselmesini sağlayacak gibi duruyor. Bu farkın kapanmasında en büyük rol oynayan etkense Samsung’un ABD pazarındaki satışları oldu. Öyle ki Samsung, ABD’de satılan toplam 8,4 milyon akıllı telefonun %33‘üne sahip.

Çin’in pandemi sonrası ekonomisini diğer ülkelere göre çok daha erken açması, ABD’nin Çin firmasına uyguladığı yaptırımların sonucu olarak kendi ülkesinde satışlarının artması gibi birçok etken bu zirve yarışını gelecek aylarda fazlasıyla etkileyeceğe benziyor.

Kaynak: gizmochina

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER