Ana Sayfa Huawei Huawei ve Pekin Yerel Yönetimi Blokzinciri Projesi Üzerinde Çalışıyor

Huawei ve Pekin Yerel Yönetimi Blokzinciri Projesi Üzerinde Çalışıyor

Blokzincirinin faydaları keşfedildikçe her alanda kullanımı ile ilgili araştırmalar devam ediyor. Gün geçtikçe teknolojinin küresel adaptasyonu da artıyor. The Block tararından yayınlanan rapora göre Fortune 100 listesindeki şirketlerin 72’si blokzinciri teknolojisini uyguluyor ya da araştırmalarına devam ediyor. Blokzinciri teknolojisi, Çin’de çelik endüstrisinden Norveç’teki balık üretimine kadar birçok alanda kullanılarak piyasalara entegre hale getiriliyor. Almanya federal düzenleyicileri, blokzinciri teknolojisi ile menkul kıymetleri dijitalleştirmeyi planlıyor. Yeni bir gelişmeye göre ise Pekin yerel yönetimi “akıllı şehir altyapısı” projesi için Huawei Cloud Blockchain ile iş birliği yapmaya hazırlanıyor. Bu sistemle belediyeler arası paylaşımın yanı sıra vatandaş için de birçok yenilik getirilmesi planlanıyor.

Huawei’nin blockchain platformu hakkında yayınlanan raporda, blokzinciri çözümünün insan odaklı ve şehrin sakinleri için faydalı olacak şekilde tasarlandığı belirtildi. Başka bir deyişle, blockchain platformu, daha şeffaf ve etkili prosedürleri içeren bir ekosistem olarak şehir sakinlerinin hizmetine açılacak.

Uygulanacak olan platform ile Covid-19 salgını sebebi ile ortaya çıkan, şehrin sağlık hizmetleri altyapısında iyileştirmeler olması bekleniyor. Yayınlanan raporda, blockchain destekli çözüm platformunun, tıbbi müdahaleleri koordine etmek için şehirdeki her hastaneden alınan verileri kullanarak salgınların eğilimlerini önceden tahmin edilebileceği de belirtiliyor.

Blokzinciri teknolojisinin piyasalara entegre haline getirilmesi de blokzinciri konusunda uzman personellere olan ilgiyi artırıyor. Chainnews tarafından yapılan haberde, yüzlerce şirketin blokzinciri konusunda uzman personel arayışı içinde olduğu düşünülüyor. HTF Market Intelligence tarafından yayınlanan rapora göre Amazon’un da IBM, Microsoft ve Oracle ile birlikte blokzinciri endüstrisindeki potansiyel liderlerinden biri olarak değerlendiriliyor.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
2,078TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER