Ana Sayfa Donanım & Yazılım Bilgisayar Huawei'nin Çoklu Ekran Paylaşımı Teknolojisi PC ve Telefon Kullanımını Kökten Değiştirebilir Mi?

Huawei’nin Çoklu Ekran Paylaşımı Teknolojisi PC ve Telefon Kullanımını Kökten Değiştirebilir Mi?

HUAWEI’nin Çoklu Ekran Paylaşımı (Multi-screen Collaboration) teknolojisi, Windows ve Android arasındaki uyumu en üst düzeye çıkartabilir. Telefon ekranının doğrudan masaüstünde ayrı bir masaüstü gibi görüntülenmesini ve kullanılmasını sağlayan HUAWEI’ye özel teknoloji, PC ve cep telefonu kullanımını kökten değiştirebilir.

Çoklu Ekran Paylaşımı, yalnızca dizüstü bilgisayar ile akıllı telefon arasında dosya aktarımını sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda dizüstü bilgisayar ile akıllı telefon arasında sorunsuz bir iş birliği de gerçekleştiriyor. HUAWEI, Windows ve Android sistemlerinin arasındaki engelleri ortadan kaldırarak cihazların birbirine bağlanması ile iş verimliliğinde yüksek performans gösteriyor. Aynı zamanda, klavye, kamera, mikrofon ve fare gibi dizüstü bilgisayar aksesuarları HUAWEI akıllı telefonun çevre birimleri olarak da kullanılarak daha rahat bir kullanıcı deneyimi sunabilir.

Çoklu ekran iş birliği işlevi ile HUAWEI telefonları ve dizüstü bilgisayarları arasında kesintisiz bağlantı kurmanın 3 yolu var. Kullanıcılar aşağıdaki yöntemlerden kendilerine uygun gördükleri herhangi birini seçilebilirler:

NFC Bağlantı

Kullanılan HUAWEI akıllı telefonun NFC bağlantısı açılır. Telefon dizüstü bilgisayarın NFC bağlantı bölgesine yaklaştırıldığında bağlantı kurma bildirim ekranı açılır. Bağlantı onaylanınca Çoklu Ekran İş birliği iki cihazda da aktif olur.

QR Kod ile bağlantı

HUAWEI dizüstü bilgisayarda PC Manager uygulaması açılır. “Telefonum”, “Bağlan” ve “QR Kod” seçenekleri seçilir. HUAWEI telefonda HUAWEI Tarayıcı açılıp QR kod okutulur. Dizüstü bilgisayarda bağlantı talebine onay verildiğinde Çoklu Ekran İş birliği kullanılır hale gelir.

Bluetooth Bağlantı

HUAWEI telefonun bluetooth bağlantı özelliği açılır. HUAWEI dizüstü bilgisayar üzerinden PC Manager uygulaması çalıştırılır. “Telefonum”, “Bağlan” ve “Close Up Connection” seçilir. Her iki cihazda da bağlantıya onay verildiğinde Çoklu Ekran İş birliği aktif olur.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
1,904TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER

WhatsApp’tan Türkiye’deki Kullancılara Özel Bilgilendirme

WhatsApp bu sabah Türkiye’deki kullanıcılarının uygulama ekranlarında özel bir duyuru yayınlayarak, Hizmet Politikası ve Gizlilik Kuralları ile ilgili doğruları tekrar hatırlattı. Şirket...

İşimiz Gücümüz Whatsapp! Herkes Whatsapp’ı Konuşuyor

Son birkaç yıldır kişisel verilerin korunması, regülasyonlarla birlikte iş dünyasının gündemini meşgul eden önemli konular arasındaydı. Konu, tüketicinin gündemine ise mesajlaşma uygulamasının...

Xiaomi Türkiye’den Trump Yasaklarına İlişkin Açıklama

Xiaomi ile birlikte 10 şirket daha Huawei’nin yasaklandığı gibi ABD’de yasaklı konuma getirilmişti. Bu yasak dolayısıyla Xiaomi Türkiye’den basın açıklaması yapıldı.

Öğrencilerin Çıplak Fotoğraflarını Çalan Okul Müdürü 27 Milyon Tl Para Cezasına Çarptırıldı

ABD’de öğrencilerin telefonlarına el koyarak çıplak fotoğrafları indiren ve internette satışa çıkaran okul müdürü, 3,6 milyon dolar (26 milyon TL) para cezasına...

İletişimin Devlerinden Yerli İş Birliği! Turkcell, Türk Telekom Ve Vodafone Yerli Uygulamalar İçin Güçlerini Birleştirdi

Türkiye’nin teknoloji öncüleri Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone yerli mesajlaşma ve sosyal medya uygulamaları için dev bir iş birliğine imza attı. Bu...