Ana SayfaİnternetFinans Teknolojileriİngiltere, Kripto Para Yatırımcıları İçin Bazı Yasal Düzenlemeler Getiriyor

İngiltere, Kripto Para Yatırımcıları İçin Bazı Yasal Düzenlemeler Getiriyor

Kripto para ve dijital paralar hakkında dünyanın çeşitli yerlerinde bir takım düzenleme ve regülasyonlar uygulanmaya devam ediliyor. Blokzinciri ve kripto para konusunda dünyanın öncü ülkelerinden Güney Kore’de, önümüzdeki yıldan itibaren kripto paralardan vergi alınmaya başlanması planlanıyordu. Güney Kore Maliye Bakanı, yaptığı açıklamayla kripto paraların vergilendirilebileceğini duyurmuştu. Rusya da ülkede Bitcoin ve kripto paraların yasaklanmasını düşünüyordu. Ancak hükümet yasa tasarısını rafa kaldırarak, bitcoin ve kripto paraları yasaklamaktan vazgeçmeye karar verdi. İngiltere de kripto paralar ile ilgili yasal düzenlemeler için çalışmalara başladı.

İngiltere, kripto para yatırımcılarını koruma amacıyla bazı yasal düzenlemeler için çalışmalara başladı. İngiltere Hazine Bakanlığı Ekonomi Sekreteri John Glen tarafından sunulan teklif, Birleşik Krallık’ta kripto para ürünleri için bir promosyon kampanyası düzenlenmeden bazı izinlerin alınmasını içeriyor.

John Glen, mevcut düzenleyici sistemin değişken kripto paralar için yeterli olmadığını düşünüyor. Bu nedenle bir düzenleme ile kripto para yatırımcılarını korumanın yanında, devletlerin kripto piyasasını daha çok tanıması adına bir fırsat olarak görülüyor.

Kaynak: Coinkolik

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER