Ana Sayfaİngiltere Sonunda E-Scooter'ları Resmi Olarak Kabul Etti

İngiltere Sonunda E-Scooter’ları Resmi Olarak Kabul Etti

Devam eden coronavirüs pandemisi, dünya genelindeki hükumetleri “her zamanki gibi iş” fikirlerini yeniden değerlendirmeye itiyor. Estonya hükümetinin e-scooterlar konusunda yeni bir kanun düzenlemesiyle ilgili bir haber gerçekleştirmiştik. İngiltere’de de ulaştırma sekreteri Grant Shapps, kısa bir süre önce ülke krizden çıkarken “aktif seyahati” desteklemek için 2 milyar £ değerinde bir paket açıkladı. Bu anlaşmanın bir kısmı, e-scooter’ların resmi olarak ülkeye kabul edilmesi ile alakalı.

Acımasız şekilde arabaları koruyan yasaları nedeniyle, ABD’li Bird tarafından yapılan son derece kısıtlı denemeler dışında e-scooterlar İngiltere’de yasaklanmıştı. Bununla birlikte, şimdi, koronavirüs insanların A noktasından B noktasına ulaşım şeklini değiştirerek -ve İngiltere hükümeti uzun vadede daha sürdürülebilir ulaşım seçeneklerini ihtiyatlı bir şekilde gözeterek- dört yerel otorite önümüzdeki ay e-scooter denemelerine başlayacak.

Shapps, e-scooter kiralama programlarını mümkün olduğunca hızlı bir şekilde çalıştırmak ve “onları isteyen her bölgeye” genişletileceğini söylüyor. West Midlands’daki Birmingham ve Coventry, ilk şehirler arasında.

Bu denemelerin nasıl olacağı henüz belli değil. Birmingham ve Coventry City Konseyleri ile birlikte West Midlands için ulaşım, geliştikçe denemelerle ilgili planları ve daha fazla ayrıntı paylaşacaklarını söyledi. Bununla birlikte, İngiltere şehirlerine e-scooter’lar konusunda öncü olması için nihayet bu teknolojiyi uzun zamandır kullanan diğer Avrupa şehirleriyle hızlandırıyor.

Politikacılar tamamen daha yeşil bir tutum sergiliyor. 2 milyar sterlinlik paketlerin bir parçası olarak Shapps, yeni bisiklet şeritlerine büyük bir yatırım ve eksikliği olan ek elektrikli araç şarj altyapısı için 10 milyon £ ‘lık bir finansman desteğini de duyurdu.

Kaynak: Engadget

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
2,078TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER