Ana SayfaİnternetSosyal MedyaInstagram, IGTV'yi Fenomenlerle Yeniden Tasarladı

Instagram, IGTV’yi Fenomenlerle Yeniden Tasarladı

hala bu uygulamayı kullanan var mı?

Instagram, bir süre önce çıkardığı ve çok fazla ilgi görmeyen IGTV’sini geliştiriyor. Muhtemelen daha fazla kişinin kullanması ve uzun videolar hazırlayan içerik oluşturucuların tanıtımını yapma umuduyla IGTV uygulamasını bugün güncelliyor. Şirket bugün yaptığı açıklamada, ana sayfayı fenomenlerle birlikte tamamen yeniden tasarladığını, uygulamanın her bir kullanıcıya takip ettikleri ve ilgisini çekebileceğini düşündüğü içerikleri sunacak şekilde geliştirdiğini söyledi. Uygulama aynı zamanda ilgi alanınıza göre IGTV içeriğini barındıran yeni bir “Keşfet Sekmesi” ve eller serbest kayıt modunu barındırıyor.

Keşfet sekmesi, uygulamanın şu anda yalnızca kullanıcıların izlediği kişilerin videolarını ve “popüler” videoları görüntülemesi nedeniyle en büyük güncelleme olarak görnüyor. En başta boş olarak gelen keşfet sekmesi, kullanıcılar izlemeye başladıkça izlenen içeriğe doldurulacak. Keşfet sekmesi, kullanıcıları ilgilendiği önemli içeriklere daha hızlı ulaştıracak ve yeni geliştirmede IGTV’nin lokomotif özelliği olacak gibi.

Şirket ayrıca Instagram uygulamasında küçük ama muhtemelen etkili olacak bir özellik daha yayınlıyor. Eskiden IGTV içeriklerini hikayeler (stories) kısmında sabit görselli olarak paylaşabiliyorduk. Şimdi ise hikayelerde paylaşılan IGTV videosunun ilk 15 saniyesi kullanılabilir olacak. Sonrasında olarak tek tıklamayla IGTV kısmına geçip video izlenmeye devam edecek. Bu şekilde kullanıcı dostu arayüz tasarlayarak içerik oluşturucuların videolarının izlenme sayılarının artmasına yardımcı olacak.

Instagram, IGTV’nin “videonun geleceği” olduğunu düşündüğünü söylüyor. Umuyoruz kullanıcılar da öyle düşünüyordur.

Kaynak: The Verge

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER