Ana Sayfa İnternet Instagram 'Kişisel Bağış Toplama' Özelliğini Test Etmeye Başladı

Instagram ‘Kişisel Bağış Toplama’ Özelliğini Test Etmeye Başladı

Facebook, “Bir fotoğraf seçin, bir bağış toplama kategorisi seçin ve hikayenizi anlatmanıza ve başkalarını bağışlamaya teşvik etmenize yardımcı olacak ayrıntılar ekleyin.” dedi.

Salı günü Facebook, Instagram’da, kullanıcıların kişisel bir amaç için para toplamasına, küçük bir işletme kurmasına veya bir arkadaşına yardım etmesine yardımcı olacak yeni bir araç duyurdu.

Instagram |  Fotoğraf kredisi: Pexels

İnsanlar zaten Facebook’ta kişisel nedenlerden dolayı para toplayabiliyordu ve bu özellik şimdi Instagram’a da sunuluyor.

“ABD, İngiltere ve İrlanda’da bir Kişisel Bağışçı oluşturmak için küçük bir testle başlayacağız. Bağış çıkartma yoluyla bir bağış toplama kuruluşuna bağışta bulunabileceğiniz bir ülkede yaşıyorsanız, ayrıca bir Kişisel Bağışa da bağış yapabilirsiniz.” dedi Facebook.

Ocak ayından bu yana, insanlar Instagram ve Facebook’ta küresel olarak COVID-19 ve ırksal adalet bağışçıları için 65 milyon dolardan fazla para topladı. Son 30 gün içinde Instagram’daki bağışlar ABD’de iki katına çıktı.

  • Kişisel Bağış Oluşturucu oluşturmak için Profili Düzenle’ye dokunun, Bağış Toplayıcı’yı ekleyin ve ardından para kazanın.
  • Facebook, “Bir fotoğraf seçin, bir bağış toplama kategorisi seçin ve hikayenizi anlatmanıza ve başkalarını bağışlamaya teşvik etmenize yardımcı olacak ayrıntılar ekleyin.” dedi.
  • Bundan sonra ise kullanıcılar, bağışların ödeme işlemcisi Stripe için bilgilerini girecekler.
  • “İşiniz bittiğinde, bağış toplama cihazınızı incelenmek üzere göndermek için Gönder’e hafifçe dokunun. Tüm bağışçılar, uygun nedenlerin sunulduğundan emin olmak için bir inceleme sürecinden geçer. Onaylandıktan sonra ise  para toplamaya başlayabilirsiniz” diye bildirdi Facebook.

Her bağış toplama, 30 gün sürer ancak istediğiniz kadar uzatabilirsiniz. Bağış Toplama aracını kullanabilmek için en az 18 yaşında olmanız gerekir.

Kullanıcılar bağış topluluğunuza bağış yaptığında, bilgilerini herkesten gizli tutmayı seçebilirler ancak kullanıcı adlarını ve adlarını profillerinde ve bağış miktarında görebilirsiniz.

Kaynak: Timesnow News

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
1,904TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER

A101 – 28 Ocak Perşembe Kataloğunda Hangi Teknolojik Ürünler Var?

TOSHIBA MARKA TELEVİZYONLAR TÜM A101 MARKETLERİNDE…Şık tasarımı ile öne çıkan TOSHIBA 58UL3A63DT 58” Ultra HD Smart LED TV, 4K ultra...

Bitcoin’deki Artış Trendi Ekran Kartı Satışlarına Yansıdı

Kripto para birimlerinin en yüksek hacimlisi olan Bitcoin'de yaşanan yükseliş trendi, bitcoin ve dijital para madenciliğine olan ilgiyi de artırmayı sürdürüyor. Dijital para...

Dijital Fonlama 2020’de Vites Büyüttü

Son yıllarda girişimciler için alternatif bir finansal pazar haline gelen kitlesel fonlama, pandeminin de etkisiyle 2020’de yükselişini sürdürdü. Halihazırda 24 bini aşan üyesiyle,...

Online Doktor Hizmeti Sunan Bulutklinik’in Hasta Sayısı Pandemi Sürecinde Bir Milyona Yaklaştı

Hastaları doktorlar ile görüntülü olarak buluşturan Bulutklinik platformunun 2020 yılı başında 470 bin olan hasta sayısı 2021 Ocak ayı itibariyle bir milyona...

Vodafone, Bir Teknoloji Merkezinde Kurulan En Büyük Kapasiteli Güneş Enerjisi Santraline İmza Attı

Daha sürdürülebilir bir geleceğe katkıda bulunma hedefi doğrultusunda 2025’e kadar çevresel ayak izini yarıya indirmek üzere yatırımlarına aralıksız devam eden Vodafone, Adana’dan...