Ana SayfaİnternetInstagram 'Kişisel Bağış Toplama' Özelliğini Test Etmeye Başladı

Instagram ‘Kişisel Bağış Toplama’ Özelliğini Test Etmeye Başladı

Facebook, “Bir fotoğraf seçin, bir bağış toplama kategorisi seçin ve hikayenizi anlatmanıza ve başkalarını bağışlamaya teşvik etmenize yardımcı olacak ayrıntılar ekleyin.” dedi.

Salı günü Facebook, Instagram’da, kullanıcıların kişisel bir amaç için para toplamasına, küçük bir işletme kurmasına veya bir arkadaşına yardım etmesine yardımcı olacak yeni bir araç duyurdu.

Instagram |  Fotoğraf kredisi: Pexels

İnsanlar zaten Facebook’ta kişisel nedenlerden dolayı para toplayabiliyordu ve bu özellik şimdi Instagram’a da sunuluyor.

“ABD, İngiltere ve İrlanda’da bir Kişisel Bağışçı oluşturmak için küçük bir testle başlayacağız. Bağış çıkartma yoluyla bir bağış toplama kuruluşuna bağışta bulunabileceğiniz bir ülkede yaşıyorsanız, ayrıca bir Kişisel Bağışa da bağış yapabilirsiniz.” dedi Facebook.

Ocak ayından bu yana, insanlar Instagram ve Facebook’ta küresel olarak COVID-19 ve ırksal adalet bağışçıları için 65 milyon dolardan fazla para topladı. Son 30 gün içinde Instagram’daki bağışlar ABD’de iki katına çıktı.

  • Kişisel Bağış Oluşturucu oluşturmak için Profili Düzenle’ye dokunun, Bağış Toplayıcı’yı ekleyin ve ardından para kazanın.
  • Facebook, “Bir fotoğraf seçin, bir bağış toplama kategorisi seçin ve hikayenizi anlatmanıza ve başkalarını bağışlamaya teşvik etmenize yardımcı olacak ayrıntılar ekleyin.” dedi.
  • Bundan sonra ise kullanıcılar, bağışların ödeme işlemcisi Stripe için bilgilerini girecekler.
  • “İşiniz bittiğinde, bağış toplama cihazınızı incelenmek üzere göndermek için Gönder’e hafifçe dokunun. Tüm bağışçılar, uygun nedenlerin sunulduğundan emin olmak için bir inceleme sürecinden geçer. Onaylandıktan sonra ise  para toplamaya başlayabilirsiniz” diye bildirdi Facebook.

Her bağış toplama, 30 gün sürer ancak istediğiniz kadar uzatabilirsiniz. Bağış Toplama aracını kullanabilmek için en az 18 yaşında olmanız gerekir.

Kullanıcılar bağış topluluğunuza bağış yaptığında, bilgilerini herkesten gizli tutmayı seçebilirler ancak kullanıcı adlarını ve adlarını profillerinde ve bağış miktarında görebilirsiniz.

Kaynak: Timesnow News

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER