Ana SayfaInstagram Nihayet Kazandığı Parayı Paylaşmaya Başlıyor

Instagram Nihayet Kazandığı Parayı Paylaşmaya Başlıyor

Instagram bugün, görüntüleyenlerin Instagram Canlı videolar sırasında satın alabilecekleri rozetler ve IGTV reklamlarının tanıtımı da dahil olmak üzere, video içerik oluşturucularının para kazanmasını sağlayan yeni araçlar sunuyor. Şirket, deneme aşamasında özelliklerin kullanılabilirliğini sınırladığı için her iki lansman da bir test edecek.

Rozetler, YouTube ve Twitch gibi diğer canlı video platformlarındaki çabalara benzer şekilde, izleyicilere favori içerik oluşturucularını desteklemenin yanı sıra yorumlarda da öne çıkacak. Görüntüleyenlerin seçebileceği, bir kalp için 0,99 ABD doları, iki kalp için 1,99 ABD doları veya üç kalp için 4,99 ABD doları fiyat seçeneklerinde sunulan farklı “kalp” rozetleri olacaktır. İzleyiciler canlı bir video sırasında yalnızca bir rozet satın alabilir.

Satın alındıktan sonra, rozetler yorum yaparken canlı video boyunca kişinin adının yanında görünecek ve bu da öne çıkmalarına yardımcı olacaktır. Bu, içerik oluşturucuların hangi hayranların çabalarını desteklediğini daha çabuk görmelerine ve istenirse seslerini duyurmalarına veya sorularını yanıtlamalarına yardımcı olur. Buna ek olarak, içerik oluşturucular tüm rozet sahiplerinin bir listesini görebilir.

Instagram’ın ötesinde, hayranlar daha çok sanal bir devrilme mekanizması olan canlı videolarda Yıldız satın alarak Facebook Live içerik oluşturucularını destekleyebildi . Video içerik oluşturucuları, Facebook Live videolarına reklam ekleyerek veya markalarla işbirliği yaparak para kazanabiliyorlar.

Yeni rozetler önümüzdeki ay Instagram’ın ABD’de burada çalışmayı seçtiği küçük bir grup oluşturucu ile başlayacak. Önümüzdeki aylarda bu özellik Brezilya, İngiltere, Almanya, Fransa, İtalya, Türkiye, İspanya ve Meksika, ABD genelinde daha yaygın olarak kullanılmaya ek olarak

Test aşaması sırasında Instagram, rozet satışlarından gelir payı almaz, ancak daha sonra açıklanmayan bir miktarın yüzde indirimini alır.

Lansman, içerik oluşturucuların ve hayranların COVID-19 pandemisi arasında evde barındığı için Instagram’ın canlı video platformunda hızlı bir büyüme gördüğü bir zamanda geliyor. Instagram Şubat 2020’den Mart’a kadar Canlı içerik oluşturucuların video görüntülemelerinde% 70’lik bir artış gördüklerini söylüyor.

Rozetlerin çıkışına ek olarak Instagram, Instagram’ın uzun biçimli video platformu IGTV’ye de reklam veriyor.

IGTV reklamları başlangıçta kullanıcılar feed’lerindeki önizlemelerden IGTV videolarını izlemek için tıkladığında görünecektir. Bu reklamlar mobil cihazlar için ve 15 saniyeye kadar oluşturulacak.

Instagram, bunun gibi reklam yerleşimlerinin nasıl çalışması gerektiğini görmek için de bir test olarak kabul edilir – sonuçta, daha fazla video görmek için kullanıcının tıklamaya teşvik edildiği tam noktadaki deneyimi kesintiye uğratmak. Şirket ayrıca, ürünün izleyiciler, içerik oluşturucular ve reklamverenler için iyi çalıştığından emin olmak için reklamları atlama yeteneğini de test edeceğini söylüyor.

IGTV reklamları başlangıçta ABD’de Sephora ve Puma da dahil olmak üzere küçük bir içerik oluşturucu ve reklamveren grubuyla test edilecek. Zaman içinde reklamlara erişimi yavaş yavaş genişletecek. Şirket, reklamdan elde edilen gelirin en az% 55’inin içerik oluşturucuya gideceğini söylüyor.

Bloomberg , Mart ayında Instagram’ın YouTube’a meydan okumak için IGTV’de reklam sunma planlarını bildirmişti .

Bir Instagram sözcüsü , COVID-19 krizi sırasında artan kullanım gördüğü IGTV için büyüme metriklerini paylaşmayı reddetti . Salgının hemen öncesinde IGTV mücadele ediyordu; Instagram kullanıcılarının sadece% 1’i uygulamayı indirmişti ve şirket IGTV düğmesini Instagram’dan çekmişti . Artık Mart ve Nisan aylarında platforma dönen daha fazla markanın değişmeye başlaması, artan görüş ve katılım sayılarına yol açıyor.

“İçerik oluşturucuların farklı ihtiyaçları ve istekleri var. Instagram’da ortaya çıkan dijital yıldızlardan yerleşik eğlence programlarına ve aradaki her şeye kadar tüm içerik oluşturucuları desteklemek için çeşitli para kazanma araçları sağlamak çok önemlidir. ”Dedi. “Bu iki yeni gelir akışını, içerik oluşturucuların çalışmalarını hızlandırmak için ek gelir elde etmelerine yardımcı olacak araçlar karışımına eklemekten heyecan duyuyoruz.”

Kısa süre önce Live Shopping’i açıklayan şirket, önümüzdeki aylarda para kazanma çalışmalarında daha fazla planı olduğunu söyledi. Bu, kendi ürünlerini satmak isteyen daha fazla içerik oluşturucuya alışverişin genişletilmesini ve Marka Collabs Manager’ın tüm ABD içerik oluşturucularına sunulmasını içerir  .

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img
1,220BeğenenlerBeğen
2,078TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER