Ana Sayfa Gündem Instagram Yeni Kullanıcılardan Yaşlarını İstiyor

Instagram Yeni Kullanıcılardan Yaşlarını İstiyor

Bu bilgi ile takip ettiğiniz kişilere de sınırlama getirebilecek.

Instagram, reşit olmayan kişilerin kullanımı engelleme konusunda giderek daha ciddi hamleler yapıyor. 4 Aralık itibariyle Instagram’a kaydolduğunuzda doğum tarihinizi sormaya başlayacak ve kullanıyorsanız Facebook profilinizdeki tarihi kullanacaktır. Bu, hizmetin 13 yaşından küçük çocukların uygulamayı kullanmasını engellemesine yardımcı olacak. Aynı zamanda 18 yaşında küçükler için ise takip edebileceği bazı kişileri takip etmesi sınırlandırılacak, bazı gönderileri görmeyecekler.

Doğum gününüz ve yaşınız diğer kullanıcılar tarafından görülmeyecek.

Ayrıca Instagram’ın doğrudan mesajlar için kontrolleri sıkılaştırdığını duymak sizi mutlu edecektir. Önceden ya mesaj atabilir ya da hiç atamaz yerine, takip ettiğiniz kişilere gelen doğrudan mesajları ve grup davetlerini sınırlandıracak bir seçenek sunuyor. Son olarak spam göndericilerini ve bağlantılarını tıklayacağınızı ümit ederek sizi gruplara ekleyecek olmanıza gerek kalmayacak. Bu değişiklikler “önümüzdeki haftalarda” gerçekleşecek gibi duruyor.

Bu uygulamalar devamında, geçtiğimiz yıldan itibaren şüpheli reşit olmayan hesapların daha proaktif incelemelerini de içeren bir Facebook uygulaması ile devam edecek.

Instagram, Reuters’e reklamcılığın yaş kontrolü için ana neden olmadığını söylese de kendileri buna pek katılıyor gibi durmuyor, örneğin yasal içki çağındaki insanlar için alkol reklamları şaşırtıcı değildir. Bu, yaşları hakkında bilgi sahibi olan ve viski için reklam görmeye başlayan çocuklar için ise bir sorun olabilir.

(Kaynak: engadget)

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
1,904TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER

Mahmut Çöloğlu, Yenilikçi Vizyonu ile Girişimciliğe Yeni Bir Soluk Getiriyor

Genç yaşında yaptığı çalışmalarla dikkat çeken girişimci Mahmut Çöloğlu, iç mimarlığın yanı sıra hizmet ve e-ticaret sektöründeki atılımlarıyla da hedeflerini çeşitlendiriyor.

Playstore’dan Yarıyıl Tatili İndirimi

Türk Telekom’un dijital oyun platformu Playstore yarıyıl tatilinde oyunseverleri mutlu edecek indirimler sunuyor.Türk...

Amazon Prime Üyeliği Mastercard Sahiplerine İlk 2 Ay Hediye!

Amazon Türkiye ve Mastercard iş birliğiyle, Mastercard ve Maestro logolu banka veya kredi kartlarıyla Amazon Prime’a ilk kez üye olan kullanıcılar ilk iki...

“Influencer Academy” Program Başvuruları Başladı

Turizm sektörü oyuncularından Tatilsepeti’nin influencer olmayı arzu edenlere sunduğu “Influencer Academy” başvuruları başladı. 

Fiziksel Çalışma Hayatı Sona Erecek

Halıcı Group CEO'su Dr. Hüseyin Halıcı, Endüstri 4.0 ve Toplum 5.0 ile birlikte zihinsel ağırlıklı bir çalışma hayatının başlayacağına dikkat çekti.