Ana SayfaDonanım & YazılımInstagram'a Yanlışlıkla Silinen Gönderileri Geri Yüklemeyi Sağlayan "Son Silinen" Özelliği Gelecek

Instagram’a Yanlışlıkla Silinen Gönderileri Geri Yüklemeyi Sağlayan “Son Silinen” Özelliği Gelecek

Kullanıcıların hesaplarındaki silinmiş içeriği geri yüklemelerine yardımcı olmak için Instagram, bünyesine yeni bir “Yakın Zamanda Silinmiş” özelliği ekliyor.

Geliştiriciler, bir gönderiyi sildikten sonra fikirlerini değiştirmeleri durumunda kullanıcıların içeriklerini kolayca geri yüklemelerine yardımcı olacak özelliği eklediklerini söylüyorlar. Ayrıca, şirkete göre bu özellik, herhangi bir bilgisayar korsanının hesabınıza erişip gönderilerinizi silmesine karşın içeriğinizi de koruyacaktır.

Nasıl çalışır?

Özellik, Apple ve Google’ın Fotoğraflar uygulamalarındaki yakın zamanda silinen özelliğe benziyor ve aynı şekilde çalışıyor. Silinen medya dosyaları “Son Silinmiş” klasöründe kalıyor ve kullanıcının profilinde görünmüyor. Dosyalar söz konusu klasörde 30 gün kalıyor ve kullanıcı 30 gün sonra belirli bir dosyayı geri yüklemezse otomatik olarak siliniyor. Ancak, bir kullanıcının arşivinde olmayan silinmiş hikayeler klasörde yalnızca 24 saate kadar kalacak.

Aynı zamanda özelliğe erişmek için, kullanıcıların kendi profillerinin “gerçek hesap sahipleri” olduklarını doğrulamaları gerekecek. Bu, bir metin mesajı veya Tek Kullanımlık Parola (OTP) içeren bir e-posta yoluyla yapılabilir.

Başarılı bir doğrulamanın ardından, kullanıcılar Instagram hesaplarını açabilir ve sağ üst köşedeki üçlü menüye dokunup, son 30 gün içinde Instagram hesaplarından silinen medyalarına erişmek için Ayarlar> Hesap> Son Silinenler’e gidebilirler.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
2,078TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER