Ana SayfaMotorlu TaşıtIntel, Akıllı Toplu Taşıma Girişimi Moovit'i Satın Alabilir

Intel, Akıllı Toplu Taşıma Girişimi Moovit’i Satın Alabilir

Intel, trafiği izlemek ve küresel olarak yaklaşık 800 milyon kişiye transit taşımacılık önerileri sunmak için Yapay zeka (AI) ve büyük veri analitiği uygulayan Moovit‘i satın alma anlaşmasının son aşamalarında. Anlaşmanın önümüzdeki günlerde yaklaşık 1 milyar dolar civarında tamamlanması bekleniyor. Konuyla ilgili konuşan Moovit sözcüsü, “Henüz yorum yapamıyorum ancak bir gelişme olduğunda açıklayacağız.” dedi.

Moovit, insanların şehirlerde kullandıkları yollar için en iyi ve en hızlı rotayı oluşturan bir uygulama. Moovit, aynı zamanda Uber ile de birlikte kullanılabiliyor. Uygulama, Uber‘in arabaları ve bisikletleri de dahil olmak üzere farklı ulaşım biçimlerini çok yönlü rotalar ile bütünleştirip hizmet sağlayabiliyor.

Moovit, 500 milyon değer sahip bir firmaydı ancak son iki senede oldukça büyüdü. Uygulama, 2018 yılında 80 ülkede 120 milyon kişi tarafından kullanılırken, 2020 yılında ise 102 ülkede 3100 şehirde 800 milyondan fazla kişi tarafından kullanılıyor. Moovit’in mevcut büyüklüğü ve kapsamı göz önüne alındığında büyümeye devam edeceği öngörülüyor.

Kaynak: TechCrunch

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER