Ana SayfaAppleIOS 14 ile Özel QR Kodları Gelecek

IOS 14 ile Özel QR Kodları Gelecek

Özel QR kodları ve diğer yenilikler Apple’ın yaklaşmakta olan iOS 14 AR uygulamasıyla gelecek.

Unknownz21 Twitter hesabı, Apple tarafından tasarlanan bazı özel özel QR kod tasarımlarını (mevcut kare QR kodundan değişik logo ve desen içeren) bazı ekran görüntülerini paylaştı.

Aşağıda Apple’ın Starbucks logosu içeren yeni QR kodlarından birini görüyoruz. Yeni daire biçimi QR kodları, verileri dairenin çevresine bağlanan satırların uzunluklarına göre kodluyor. Bunlardan birinin ortasında Apple logosu bulunuyor. Tüm bu tasarımları son derece deneysel olduğu bilmekte fayda var. Apple’ın dahili AR kodu şu anda, son kullanıcılara gönderilecek ürünle doğrudan bağlantılı değil, genellikle kurum içi kullanım ve prototipleme ürünlerine ilişkin gibi duruyor.

Apple’ın iOS 14’te gerçekten ayrı bir AR uygulaması yayınlayıp yayınlamayacağı veya Gobi altyapısının sonunda Kamera veya Haritalar gibi mevcut bir sistem uygulamasına dahil edilip edilmeyeceği bilinmiyor. Kamera uygulaması, iOS 11’den beri basit QR kodu algılamayı destekliyor ve artırılmış gerçeklik öğeleriyle bu deneyimi genişletmek için Apple cephesinden çok fazla emek sarfedilmedi.

Bakalım son gelişmeler ışığında Apple cephesinde nasıl gelişmeler olacak.

apple-qr-ar-code-teknoloji-haberleri-teknorex-1

Kaynak: 9to5Mac

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER