Ana SayfaMobilAndroidIOS 14 Özelliği, "Tap, Tap" İle Android Telefonlara Geliyor

IOS 14 Özelliği, “Tap, Tap” İle Android Telefonlara Geliyor

İOS 14 ile Apple, herhangi bir uygulamayı başlatmak için kullanabileceğiniz bir arkadan dokunma hareketi sundu. Google, Android 11’in ilk geliştirici önizlemesinde benzer bir özellik üzerinde çalışıyor ve ikinci geliştirici önizlemesine de yeni özellikler ekledi. Bununla birlikte, yazılım devi aşağıdaki beta sürümlerinde kaldırmaya karar verdi, ancak bir geliştirici, bu özelliği çoğu Android telefonda çalışır hale gelmesini sağladı.

XDA Forumları Tanınan Geliştirici Quinny899, ‘Tap, Tap’ adlı yeni bir açık kaynaklı uygulama yayınladı. Android Nougat ve sonraki sürümlerini çalıştıran herhangi bir ARMv8 cihazına telefonun arkasına “çift dokunma hareketleri” getiriyor.

Uygulama ivmeölçer ve jiroskop sensörlerine dayalı olarak çalışır ve bu nedenle çalışması için herhangi bir özel sensöre ihtiyacınız olmayacaktır. Uygulamayı kullanmak için yükledikten sonra “Erişilebilirlik Hizmeti” izinleri vermeniz gerektiğini belirtelim.

Uygulama, Google’ın Android 11 DP’de kullandığı makine öğrenim kodunu ve TensorFlow modellerini kullanıyor. Kullanılabilir seçeneklerden herhangi bir cihaz modelini deneyerek seçebilirsiniz. Uygulama şu anda hassasiyeti ayarlamanıza izin vermediğinden, farklı cihazları denemek kullanışlı olacaktır. Geliştirici, gelecekteki bir güncellemede hassasiyet ayarlamaları eklemeyi düşünüyor.

“Tap,Tap”ı yükleyip açtığınızda “Gesture, Actions, Gates, and Feedback” olmak üzere dört seçenek karşınıza çıkacak. Yukarıda belirtilen cihaz modeli seçeneklerini Gesture bölümünde bulabilirsiniz. Actions bölümünde, iki kez dokunduğunuzda gerçekleştirilecek etkinlikleri tanımlayabilirsiniz. Kullanılabilir seçenekler arasında Asistan, kamera veya istediğiniz bir uygulamayı başlatma, ekran görüntüsü alma veya el feneri arasında geçiş yapma bulunuyor.

Uygulamayı bildirim gölgesini veya hızlı ayarları açmak, Ana Sayfa / Geri / Son Kullanılanlar düğmesinin eylemlerini simüle etmek veya ekranı kilitlemek için de kullanabilirsiniz. Geliştirici, yakın gelecekte Tasker entegrasyonunu eklemeyi planlıyor.

Gates bölümü sayesinde, özelliğin ne zaman çalışmaması gerektiğini seçebiliyorsunuz. Kullanılabilir senaryolar, ekran kapalıyken, aygıt bir USB aygıtına bağlıyken, bir görüşme yaparken ve aygıtı şarj ederken “Tap,Tap”ı kapatabilmeyi sağlıyor. Son olarak, Geri Bildirim bölümü, ekran kapalıyken cihazın uyanıp uyanmayacağına karar vermenizi sağlar. Ayrıca, “Tap,Tap” kullanıldığında titreşimi kapatma seçeneği de vardır.

Uygulamayı telefonumda kullanmayı denedik ve zor yüklenmesine rağmen oldukça iyi çalıştı. Ancak, hassasiyet açısından birkaç sorun yaşadım, bu da yanlışlıkla verilen işlemin yapmasını sağladı. Siz de denerseniz yorum olarak bize deneyimlerinizi aktarabilirsiniz.

Tekrar uyarımızı yapalım; Bu yazılım ve geliştirme ürünü beta aşamasında olup tüm sorumluluk yükleyen kişiye aittir. Tap,Tap indirmek için tıklayınız.

Kaynak

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img
1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER