Ana SayfaAppleİOS 14'te Uyku İzleme Modu Kurulumu

İOS 14’te Uyku İzleme Modu Kurulumu

İOS 14’ün diğer özellikleri gibi Uyku İzleme özelliği de favorilerimizden den biri oldu. Tam ekranda gelen çağrıları etkinleştirmeresim içinde resim modu, yeni iMessage geliştirmeleri ve daha fazlası gibi yeni özelliklerin hepsi çok kullanışlı. Fakat hiçbirinin sağlığımızı olumlu etkileme veya yarar sağlama potansiyeli yok. Uyku İzleme ile Apple, gününüzü, bedeniniz ve zihninizi rahatlatacak şekilde sonlandırmanıza yardımcı olacak bir yol sunuyor.

Uyku izleme, ekran parlaklığını azaltan, bildirimleri devre dışı bırakan ve basitleştirilmiş bir kilit ekranına erişmenizi sağlayan bir dizi özellikle geliyor, böylece uykuya hazırlanırken sizi rahatsız edecek her şeyden yavaş yavaş arınmış oluyorsunuz. Ayrıca, hedefler belirlemenizi ve zaman içindeki ilerlemenizi takip etmenizi de sağlıyor. Uyuduğunuz uykunun kalitesini görebilir ve onu geliştirmek için değişikliklere gidebilirsiniz.

Şimdi tüm bunlarla birlikte, nasıl ayarlayabileceğimize bir göz atalım:

İPhone’unuzda Uyku İzlemeyi Ayarlama Adımları

1. Apple Health uygulamasını açın, Keşfet sekmesini seçin ve “Uyku” ya dokunun. Burada, “Uyku Ayarla” bölümünün altındaki “Başla” düğmesine dokunun.

İPhone'unuzda Uyku İzlemeyi Kurma 2

2. Sonraki sayfada, bu özellik hakkında bilgi gösteren bir açılış ekranı göreceksiniz. Devam etmek için “İleri” ye dokunun.

İPhone'unuzda Uyku İzlemeyi Kurma 3

3. Ardından, uyku hedefimizi belirleyeceğiz. Uyku hedefi varsayılan olarak 8 saat olarak ayarlanmış şekilde geliyor. Hedefi artırmak veya azaltmak için eksi (-) ve (+) düğmesine dokunun. Sonrasında devam etmek için “İleri” ye dokunun.

İPhone'unuzda Uyku İzlemeyi Kurma 4

4. Şimdi bir program oluşturacağız. Şunları yapabilirsiniz uyandırma ve uyuma süresi ile birlikte günleri seçin. Değişiklikleri yaptıktan sonra, sağ üstteki “Ekle” düğmesine dokunun.

İPhone 5'inizde Uyku İzlemeyi Kurma

5. Bu sayfada, isterseniz başka bir zamanlama ekleyebilirsiniz (örneğin hafta içi ve hafta sonu için farklı zamanlamalar oluşturmak istiyorsanız yardımcı olacaktır). Devam etmek için “İleri” düğmesine tıklayın.

İPhone 6'nızda Uyku İzlemeyi Kurma

6. Burada, “Uyku Modu” nu etkinleştirmeyi seçebilirsiniz. Bu özelliği etkinleştirirseniz, telefon basitleştirilmiş bir kilit ekranı gösterecek ve programa göre rahatsız etmeyin modunu otomatik olarak açacaktır. Bu özelliği etkinleştirmek istemiyorsanız “Atla” ya dokunabilirsiniz.

İPhone 7'nizde Uyku İzlemeyi Kurma

7. Rüzgarlama modu “Uyku Modu” gibidir. Tek fark, uyku programınızdan önce etkinleşmesidir. Apple, dikkatiniz dağılmadan uykuya hazırlanmanıza izin vermek için bunu eklemiş görünüyor. Uyku modunun süresini seçerek etkinleştirebilir veya atlayabilirsiniz.

İPhone 8'inizde Uyku İzlemeyi Kurma

8. Son olarak, Sağlık uygulamasının tüm yapılandırmalarınızı göstereceği ekranı göreceksiniz. Herhangi bir değişiklik yapmak isterseniz sol üstteki “Geri” düğmesine dokunun. Tüm ayarlamaları yaptığınızda, kurulumu bitirmek için “Bitti” ye dokunun.

Daha sonra ayarları değiştirmek isterseniz, aynı adımları tekrarlayın ve gerekli yerlerde değişiklikleri yapın.

Kaynak: Beebom

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER