Ana Sayfa Apple iPhone 13 Bilgileri Apple Çalışanları Tarafından Sızdırılmaya Başladı!

iPhone 13 Bilgileri Apple Çalışanları Tarafından Sızdırılmaya Başladı!

iPhone 13, Apple’ın en iyi uzmanlarına göre Eylül ayında piyasaya sürülecek.

Bazı söylentilere göre iPhone 13’ün özellikleri arasında 120Hz ProMotion ekran, Touch ID’nin geri dönüşü ve iyileştirilmiş kamera performansı bulunuyor.

Apple’ın kredisine göre şirket, her yıl 12 aylık artışlarla akıllı saatler gibi yeni iPhone modellerini piyasaya sürme konusunda etkileyici bir geçmişe sahip. Aslında, ilk iPhone’un piyasaya sürülmesinden bu yana geçen 13 yıl içinde, yalnızca üç büyük iPhone sürümü önemli gecikmeler gördü: iPhone 4S (Siri sorunları nedeniyle), iPhone X ve iPhone 12 serisi. Elbette iPhone 12 sürümü, koronavirüsten kaynaklanan tasarım ve test gecikmeleri nedeniyle bir ay ertelenmişti.

Apple söylentilerine göre son derece güçlü bir sicile sahip olan tanınmış analist Ming-Chi Kuo, yakın zamanda yaklaşan iPhone 13 sürümüyle benzer bir sürüm programı ayarlaması görmeyeceğimizi belirten bir not yayınladı. Koronavirüsün öngörülemezliği göz önüne alındığında hiçbir şey garanti olmamakla birlikte, Apple’ın piyasaya sürmek istediği Eylül ayı sürümüdür.

Kuo’dan gelen diğer haberler, Apple’ın iPhone 13 bileşenlerinde büyük bir tedarik sıkıntısı yaşamayacağını ve iPhone 12 talebinin güçlü kaldığını gösteriyor. İkinci nokta, salgının başlarında mağazaların kapalı olması ve insanların daha az harcanabilir gelire sahip olması nedeniyle iPhone satışlarının darbe alacağına dair bazı spekülasyonlar olduğu düşünüldüğünde özellikle kulağa ilginç geliyor. Ancak geçtiğimiz Nisan ayında iPhone SE 2’nin başarılı bir şekilde piyasaya sürülmesi bu tür endişeleri gidermiş görünüyor. Apple’ın en son kazanç raporu herhangi bir iPhone 12 satışını kapsamıyordu, bu da iPhone 12 satışlarının nasıl gittiğini görmek için Apple’ın Ocak ayı kazanç raporunu beklememiz gerektiği anlamına geliyor.

Apple’ın iPhone 13’le masaya ne getireceğine gelince, söylentilere göre, daha çok enerji verimi yapabileceğimiz ekranlar ve daha uzun pil ömrü sağlayacak LTPO ekran teknolojisine sahip olabilir. LTPO ayrıca, iPhone’un 120 Hz ProMotion ekranı dahil etmesine yol açacaktı fakat bu, bazılarının iPhone 12’yle son bulabileceğini düşündüğü bir özellik. 120 Hz yenileme hızı, daha akıcı kaydırma ve daha akıcı hareket sağlarken yanıtı artırabilir. Bununla birlikte, Apple’ın yalnızca üst düzey iPhone 13 modellerine LTPO ekran teknolojisini eklemeyi planladığına dair söylentiler de var.

Duyduğumuz daha ilginç iPhone 13 söylentilerinden biri de, Apple’ın yeni nesil cihazının Touch ID’yi geri getireceğini gösteriyor. Ve Face ID’yi değiştirmek yerine, onunla birlikte var olacak. Elbette ilginç bir söylenti, ancak önümüzdeki birkaç ay içinde iPhone 13’ün lansman penceresine yaklaşıncaya kadar Apple’ın bu yolda ilerlemeyi planlayıp planlamayacağını kesin olarak bilemeyeceğiz.

Kaynak : BGR

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
1,904TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER

Hearthstone Darkmoon Yarışları Başlıyor

Azeroth’un en hızlı ve tehlikeli yarışması Darkmoon Yarışları başladı!Anka Yılını, Ashes of Outland,...

Çin Aşısı Olan Coronavac Aşısının Yan Etkileri Nelerdir ve Alerji Riski Var Mı?

Bu günlerde Çin’den ithal edilen Sinovac firmasının Coronavac aşısı sağlık çalışanlarına yapılmaya başlandı. Aşının yapılmasıyla birlikte aşının yan etkileri, alerji riski ve...

Twozero Ventures, Türkiye’nin İnternet Televizyonu BluTV’ye Yatırım Yaptı

Twozero Ventures, Türkiye'nin önde gelen reklamsız, online dizi ve video izleme platformu BluTV’ye yatırım yaptı. Yatırımla beraber BluTV’nin yüzde 2.77 hissedarı oldu. Böylece twozero Ventures,...

Twitter Reklam Yasağı Reklamveren Penceresinden Ne İfade Ediyor?

19 Ocak tarihi itibari ile Resmi Gazete yayını ile yürürlüğe giren reklam yasağının kısa özeti; “Twitter uygulamasına Türk Şirketler artık reklam veremeyecek.”...

WhatsApp Gibi Veri Paylaşımındaki Sorunlar Blockchain ile Çözülebilir Mi?

Teknoser Genel Müdürü Ozan İnan, WhatsApp'ın Türkiye'deki kullanıcıları için 'İmzala yoksa 8 Şubat'ta hizmet vermeyi keserim' tehdidiyle sunduğu sözleşme dayatmasını ve geri...