Ana SayfaMobilAndroidiPhone XR, Global Pazarlardaki “En Değerli Telefon” Oldu

iPhone XR, Global Pazarlardaki “En Değerli Telefon” Oldu

Apple’ın iPhone XR’sinin piyasaya sürülmesinden bu yana cihaz, dünya çapında akıllı telefon pazarlarına hakim oldu. Lansman başladığında uygun fiyatlı olmasa da, şirket daha sonra cihazın fiyatını büyük bir ölçüde düşürdü. Yeni bir rapora göre, iPhone XR küresel pazarlarda “en değerli akıllı telefon” oldu.

Dünyanın en büyük akıllı telefon fiyat karşılaştırma web sitelerinden biri olan SellCell.com, yakın zamanda popüler Android ve iOS cihazlarının amortismanını gösteren bir rapor yayınladı. Analizlerine göre, araştırmacılar, piyasadaki diğer tüm akıllı telefonlar arasında, iPhone XR’nin yıllar boyunca değerini hiç kaybetmediğini fark ettiler.

Web sitesi tarafından yapılan anket, piyasadaki en önemli akıllı telefon markalarının bir analizini içeriyordu. Listede beş akıllı telefon markası vardı – LG, Samsung, Google, Apple ve SonyAraştırmacılar, bu şirketlerin 2018 akıllı telefonlarının perakende fiyatlarını aldı ve bu akıllı telefonların mevcut piyasa fiyatları ile karşılaştırdı.

Anket ve analiz yoluyla, iPhone XR’nin (64 GB varyantı) şu anda 2018’de piyasaya sürülen telefonlar arasında en fazla değere sahip olan akıllı telefon olduğu bulundu. Rapora göre, iOS cihazının değeri 2018’de piyasaya sürülmesinden bu yana% 53 oranında değer kaybetti. Listeye göre, LG G7 Thinq (64 GB) ve Samsung Galaxy Note 9 (128 GB) gibi Android cihazlar sırasıyla% 89.7 ve% 72.4 oranında değerlerini kaybetti.

Önceki bir rapordan , Android cihazların iOS cihazlardan çok daha hızlı değer kaybettiğini bildiğimiz için bu hiç de şaşırtıcı olmadı. 

Listenin tamamını aşağıdan kontrol edebilirsiniz.

iPhone XR değerli akıllı telefon

Kaynak: Beebom

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER