Ana SayfaDonanım & YazılımBlokzinciri Teknolojisiİstanbul Büyükşehir Belediyesi Blokzinciri Kullanmaya Başlıyor!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Blokzinciri Kullanmaya Başlıyor!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, blokzinciri teknolojisini kullanmaya başlıyor. İBB Bilgi İşlem Daire Başkanı Erol Özgüner, İSKİ ve İGDAŞ’ın abonelik açma ve kapama süreçlerinin altyapısı için blokzinciri teknolojisini kullanacaklarını açıkladı. Özgüner, açıklamada ayrıca Mayıs ayından itibaren ise İSMEK sertifika süreçlerinin altyapısı için de blokzinciri kullanmayı planladıklarını söyledi.

İBB Bilgi İşlem Daire Başkanı Erol Özgüner, “İBB olarak çıkış noktamız önce İSMEK’lerle başladı. İSMEK’ler bizim meslek edindirme kurslarımız. Sertifikalar kayboluyor. Sonrasında ise bulmak zor oluyor. Bugün muhtemelen herkesin yaşadığı temel problemlerden biri diploma kaybıdır. İSMEK mezunu arkadaşlarımızın sertifikalarını blokzinciri üzerinde sertifikalayalım diye düşündük.” dedi.

İSKi ve İGDAŞ’ta kullanılacak olan blokzinciri altyapısı hakkında bilgi veren Özgüner, “İSKİ ve İGDAŞ’da muhtemelen bütün testlerimiz Mart ayı içinde bitecek. Orada abonelik açma ve kapama işlemleri yine bu Blockchain altyapısı üzerinden olmaya başlayacak. Bu vatandaşlarımıza çok ciddi bir zaman tasarrufu sağlayacak. Bu adımımızın bize memnuniyet olarak döneceğini düşünüyoruz.” şeklinde konuştu.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
2,078TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER