Ana SayfaGündemİstanbul Büyükşehir Belediyesi İnternet Üzerinden Deneme Sınavı Yapacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İnternet Üzerinden Deneme Sınavı Yapacak

Korona pandemisi sebebi ile ülkemizde eğitimler dahil bir çok işlevin aksadığını biliyoruz. Online eğitimler yapılan bu günlerde en çok merak edilen durumlardan biri ise lise ve üniversite sınavlarının ne olacağı idi .  Geçtiğimiz gün LGS ve YKS tarihlerinde değişikliğe gidilmiş, karar Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanmıştı. Bunun ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi deneme sınavı yapma kararı aldı.

Yapılan açıklamalara göre LGS tarihi olarak 20 Haziran, YKS içinse 25 – 26 Haziran tarihleri duyuruldu . Bu açıklamaların ardından çğrencilerin hazırlık sürecine katkıda bulunmak isteyen İBB, online deneme sınavı düzenleyeceğini bildirdi.İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, konu hakkında yaptığı açıklamada “Bir belediye başkanı olarak, en önemli sorumluluklarım arasında sizlerin eğitiminin özel bir yer tuttuğunuz hiç aklınızdan çıkarmayın. Şimdi de gireceğiniz bu sınavlara, daha iyi hazırlanmanız için sizlere yardımcı olmaya çalışıyoruz.” dedi.

İBB Deneme sınav tarihleri şu şekilde olacak : YGS denemesi 10 Mayıs ve 29 Mayıs, TYT 11 Mayıs ve 30 Mayıs. LGS için 190 dakika süre bulunacakken, TYT’de ise süre 165 dakika olacak.

Online lise ve üniversite deneme sınavı için katılım kısıtlı olacak. LGS denemesine 30 bin öğrenci, TYT denemesine ise 40 bin öğrenci katılabilecek. Sınava girmek isteyen öğrencilerin 5 – 9 Mayıs tarihleri arasında İBB internet sitesi üzerinden başvuru yapması gerekecek.

Deneme sınavından hemen sonra soru çözümleri de yayınlanacak. Ayrıca çözümler videolu olarak İBB’nin internet sitesinden izlenebilecek.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img
1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER