Ana SayfaDonanım & YazılımBlokzinciri TeknolojisiJPMorgan Genç Yatırımcıların Bitcoin'e Yöneldiğini Açıkladı!

JPMorgan Genç Yatırımcıların Bitcoin’e Yöneldiğini Açıkladı!

Kripto para ve dijital paralar hakkında dünyanın çeşitli yerlerinde bir takım düzenleme ve regülasyonlar uygulanmaya devam ederken çeşitli araştırmalar da kamuoyuyla paylaşılıyor. JPMorgan, Farklı yaş grubundaki yatırımcılar arasındaki farklılıkları incelediği araştırmadaki tespitiyle genç yatırımcıların Bitcoin’e yönelmeye başladıklarını açıkladı.

JPMorgan analistleri, farklı yaş gruplarında olan bireysel yatırımcılar arasındaki farkları incelediler. Araştırmada, hangi yatırımcıların hangi ürünlere yatırım yaptıkları, ne gibi teknolojilerle ilgilendikleri incelendi.

Gençler Bitcoin’e

JPMorgan tarafından yapılan araştırmaya göre, yaşlı yatırımcıların altına; genç yatırımcıların ise Bitcoin’e yöneldiklerini gösteriyor.

Burada ilgi çekici olan iki nokta var. Bunlardan birincisi gençlerin Bitcoin’e yöneliyor olmaları. Tom Emmer isimli kongre üyesi de gençlerin Bitcoin almaya başladıklarını söyleyip Bitcoin’in geleceğinin parlak olduğunu ifade etti. JPMorgan’ın yaptığı bu çalışma da aslında Emmer’ın söylediklerini doğrular nitelikte.

İlgi çekici olan bir diğer şey ise hem yaşlı hem genç yatırımcıların itibari paralardan uzaklaşıyor olmaları. Bloomberg’ün Spot Dolar Endeksi geçtiğimiz son 5 ay içerisinde %1.7 düşüş yaşadı ki bu da doların gitgide güç kaybettiği anlamına geliyor. Dolardan kaçan yatırımcıların bir kısmı soluğu altında, bir kısmıysa Bitcoin’de alıyor.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img
1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER