Ana SayfaDonanım & YazılımBlokzinciri TeknolojisiKanadalı Astronot Chris Hadfield Blokzinciri Teknolojisinin Uzayda Büyük Faydalar Sağlayacağını Düşünüyor

Kanadalı Astronot Chris Hadfield Blokzinciri Teknolojisinin Uzayda Büyük Faydalar Sağlayacağını Düşünüyor

Uluslararası Uzay İstasyonu (ISS)’nda görev yapan ve uzayda yürüyen ilk Kanadalı astronot Chris Hadfield, blokzinciri teknolojisinin uzayda uydu düğümlerinden Ay’daki madenciliği takip etmeye kadar birçok alanda kullanılarak fayda sağlayabileceğini düşünüyor.

Uluslararası Uzay İstasyonu’nun eski komutanı emekli astronot Chris Hadfield, blokzinciri teknolojisinin uzayda önemli bir rol oynayabileceğini düşünüyor. Hadfield, “Çin, Amerika, Rusya ya da Hindistan’ın uzay programına bakacak olursanız çözülmesi gerçekten karmaşık problemler olduğunu görebilirsiniz. Küçük bir hata, insanların ölümüne ya da milyarlarca doların israfına yol açabilir.” diyor. Hadfield, blokzinciri ve benzeri teknolojiler araçların montajı ve çalıştırılması ile roketlerin fırlatılmasından sisteme kadar geçen verilerin kökenini kontrol etmek için kullanılabilecek bir teknoloji olduğunu düşünüyor.

Hadfield‘e göre, yakında Ay’da iş dünyası ve insanlar için pazarlanabilir değeri olan şeyler bulunabilir. Bu konuda da blokzinciri teknolojisi gelecekte yardımcı olabilir.

Kaynak: Blockchain Türkiye Platformu

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER