Ana SayfaDonanım & YazılımKaspersky: Aileler Çoçuklarının İzlediği Video ve Diğer Dijital İçeriklerin Ne Olduğunu Bilmiyor!

Kaspersky: Aileler Çoçuklarının İzlediği Video ve Diğer Dijital İçeriklerin Ne Olduğunu Bilmiyor!

Kaspersky’ ın araştırmalarına göre Türkiye’de anne babaların %39’u çocuklarının izlediği video ve diğer dijital içeriklerin ne olduğunu bilmiyor.

Teknolojinin oldukça geliştiği ve önemli olduğumu bu çağda çoçuklar da çok küçük yaşlarda teknoloji ile tanışıyorlar. Günümüzde anne babalar, özellikle kendi çocuklarının güvenliği için sürekli öğrenmeli ve internet trendleri konusunda bilgi sahibi olmalılar. Ebeveynler internette revaçta olan konuları takip etmiyorlarsa çocuklarla yanlış anlaşılmalar ve hatta çatışmalar yaşanabilir. Özellikle gelişim çağındaki çoçuklar için bu durum biraz daha hassasiyet ile takip edilmelidir.

Çocuklarınızla sağlıklı bir iletişim kurmak ve boş zamanlarında nelerle ilgilendiğini bilmek için Kaspersky şunları öneriyor:

Kendinizi eğitin. İnternet trendleri, popüler hale gelen meydan okumalar, video oyunlar ve yeni teknolojiler hakkında daha fazla bilgi edinin. Bunu yapmak sadece çocuklarla iletişiminizi iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda sizi de bilgilendirir.

Çocuğunuzla iletişim kurun, ona dijital hobileri ve sorunları hakkında sorular sorun, gerekirse yardım edin.

Çocuğunuzun dijital dünyadaki ilgi alanlarını öğrenmek için Kaspersky Safe Kids gibi bir güvenlik çözümü kullanın.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER