Ana SayfaDonanım & YazılımKaspersky, Çocuklara İnternet Güvenliği Hakkında Daha Fazla Bilgi Verecek Kaynaklar Sunuyor

Kaspersky, Çocuklara İnternet Güvenliği Hakkında Daha Fazla Bilgi Verecek Kaynaklar Sunuyor

Küresel siber güvenlik şirketi Kaspersky, yeni nesil internet kullanıcılarını eğlenceli içeriklerle eğitmek amacıyla “Midori Kuma ve Çok Özel Bir Yarış” kitabını desteklemek için ilgi çekici kaynaklarla dolu bir açılış sayfası yayınlamaya hazırlanıyor. Altı ila on bir yaşındaki çocuklara yönelik olarak yakın zamanda yayınlanan kitap, tanınmış çocuk kitabı yazarı ve gazeteci Alessia Cruciani tarafından yazıldı. İtalya’nın Milano kentinde yaşayan Cruciani, La Gazzetta dello Sport ve Il Corriere della Sera gazetelerindeki çalışmalarıyla da tanınıyor.

Kitap yeşil renkli, meraklı, nazik ve bilge bir ayı olan Midori Kuma’nın maceralarını konu alıyor. Midori Kuma, çocukları siber güvenliğin önemi ve siber güvenliğin nasıl daha iyi bir geleceğe erişim sağladığı konusunda eğitmeye yardımcı olan Kaspersky’nin maskotu ve marka karakteri. Yeni kitapta Midori Kuma, arkadaşları Lola ve Peter ile birlikte bir go-kart pistinin sırlarını keşfetmek için özel bir maceraya atılıyor. Kitap baştan sona saygın Disney ve Pixar karikatüristi Gianfranco Florio tarafından güzel bir şekilde resmedildi.

Çocuklara özel açılış sayfası, çocukların çevrimiçi ortamda nasıl güvenle davranacaklarını öğrenmelerine yardımcı olacak eğlenceli aktivitelerin yanı sıra kitabın İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Portekizce ve Rusça sürümlerini içerecek. Ayrıca evde çıktı almak için bir boyama kitabı ve tamamlandıktan sonra onlara özel bir Kaspersky Safe Kids lisansı alabilecekleri etkileşimli bir test de sayfada yer alacak. Açılış sayfası ayrıca Kaspersky’nin Safe Kids uygulamasında ebeveynlere yönelik, çocukları çevrimiçi ortamda güvende tutmaya yardımcı olan bilgileri sunacak. Site zamanla çocuklar için ek içerik ve etkinliklerle güncellenecek.

Sitede kitap indirmenin yanı sıra, bir dizi çevrimiçi platformda ve aynı zamanda açılış sayfasında sunulacak olan hikayeye dayalı bir sesli kitap da yer alıyor. Sesli kitabın Rusça versiyonunda kitabın bir bölümünü okuyan Eugene Kaspersky, sesini kitabın karakterlerinden biri olan ve çocukların çevrimiçi ortamda güvende kalmasına yardım eden bilge tamirciye veriyor.

Kaspersky Global Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Andrew Winton, şunları söylüyor: “Giderek artan bir şekilde birbirine bağlanan dünyamızda, çocuklar dijital cihazları giderek daha erken yaşlardan itibaren kullanmaya başlıyor ve kullanımları çoğu zaman bir yetişkin tarafından denetlenmiyor. Çocuklar akıllı telefonları ve tabletleri kullanmakta çok iyi olsalar da, bu araçların potansiyelini ve ayrıca hangi çevrimiçi tehditlere maruz kalabileceklerini bilmiyorlar. Hem kitabın hem de web sitesinin çocuklara dijital dünyaya ilk adımlarında rehberlik ederek internette gezinme konusunda kendilerini rahat hissetmelerini sağlamasını, onlara herhangi bir riskle yüzleşme konusunda gerekli tüm becerileri sunmasını umuyoruz.”

Kaspersky, çocukları çevrimiçi güvenlik ve siber güvenlik konusunda eğitmeye yardımcı olmak üzere birden fazla bölgede eğitim faaliyetleri yürütüyor. Örneğin Kaspersky, İtalya’da eğitim ve farkındalık yaratmak için “Midori Motorsport” projesini başlatmak üzere İtalya Eğitim, Üniversite ve Araştırma Bakanlığı (MIUR) tarafından tanınan ücretsiz bir eğitim platformu olan Educazione Digitale (Dijital Eğitim Platformu) ile ortaklık kurdu. Kaspersky, çocukları temel siber güvenlik sorunlarına karşı bilinçlendirmek üzere halihazırda kayıtlı olan 60 binden fazla İtalyan öğretmeni girişime katılmaya davet etti.

Genç okuyucular ve ebeveynleri, internete bağlı cihazlarını gelecekte güvenli bir şekilde kullanmalarına yardımcı olmak için kitaba ve beraberindeki tüm bilgilere bu sayfadan erişebilirler.

Kaspersky hakkında

Kaspersky, 1997 yılında kurulan dünya çapında bir siber güvenlik ve dijital gizlilik şirketi. Kaspersky’nin derin tehdit istihbaratı ve güvenlik uzmanlığı, dünya genelindeki işletmeleri, önemli altyapıları, devletleri ve tüketicileri korumak için güvenlik çözümlerini ve hizmetlerini sürekli olarak dönüştürüyor. Şirketin kapsamı güvenlik portföyü, sofistike ve gelişen dijital tehditlerle savaşmak için önde gelen uç nokta korumasını ve bir dizi özel güvenlik çözümünü ve hizmetini içerir. 400 milyondan fazla kullanıcı Kaspersky teknolojileri tarafından korunuyor ve 240.000 kurumsal müşterinin kendileri en önemli varlıklarını korumasına yardımcı oluyoruz. Daha fazla bilgi için www.kaspersky.com adresini ziyaret edin.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img
1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER