Ana SayfaBilimKFC Dijital Reklamcılıkta Blok Zinciri Teknolojisini Kullanmayı Düşünüyor

KFC Dijital Reklamcılıkta Blok Zinciri Teknolojisini Kullanmayı Düşünüyor

Dünyanın en büyük fast-food zincirlerinden biri olan KFC (Kentucky Fried Chicken), dijital reklamcılık ve medya satın alımlarını gerçekleştirebilmek için blok zinciri teknolojisini kullanmayı düşünüyor.

KFC, blok zinciri yöntemini kullanarak reklamcılıkta kullanılan verilerin şeffaflığını artırmayı ve sahtekarlığı da azatlamayı amaçlamakta. Şirket, bunun için Omnicom pazarlama ajansı Hearts & Science MENA ile çalışacağını açıkladı.

BIA Danışmanlık Hizmetleri’nin verilerine göre fast food restoranlarının 2020’de yerel reklamlara  4,5 milyar dolar harcayacağı tahmin ediliyor. Statista’nın verilerine göre de 2024 yılına kadar dijital reklamcılık hacminin 465 milyar dolar olacağı öngörülüyor.

Dünya çapında 24.00’den fazla restoranı bulunan KFC blok zinciri teknolojisinden yararlanarak, gerçekleştirdiği reklam kampanyalarında gerçek zamanlı verilere ulaşmayı amaçlıyor. Bu gelişme ile birlikte şirket, şeffaflığı ve firmanın marka görünürlüğünü artırmayı düşünüyor. Kurulacak olan ortak bir reklam yerleştirme ve yayınlama veritabanı ile de dijital reklam tedarik zincirindeki sahtekarlık riskini de azaltmadı hedefliyor.

KFC’nin Bölge Pazarlama Sorumlusu Özge Zoralioğlu yaptığı açıklamada: “Günümüzde pazarlamacılar verilerin orijinal kaynağı olan tüketicilere ulaşmalıdır. KFC blokzinciri teknolojisini kullanarak artık gerçek zamanlı verilerin gelişmiş görünürlüğünden ve güncel iç görülerden yararlanabilir” dedi.

Kaynak: Blockchain Türkiye Platformu

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER