Ana Sayfa Bilim Kıbrıs Akdeniz Hastanesi Blok Zinciri Tabanlı Veri Yönetim Sistemini Kullanacak

Kıbrıs Akdeniz Hastanesi Blok Zinciri Tabanlı Veri Yönetim Sistemini Kullanacak

Blok zinciri izleme platformu VeChain, dijital sağlık platformları üzerine çalışan I-Dante firması ile birlikte blok zinciri teknolojisi tabanlı tıbbi veri yönetimi platformu oluşturduklarını açıkladı. Oluşturulan platformun Güney Kıbrıs Akdeniz Hastanesi’nde kullanılması planlanıyor.

“E-NewHealthLife” olarka adlandırılan platformun Güney Kıbrıs Akdeniz Hastanesi’nde uygulanmaya geçirilmesi planlanıyor. VeChain şirketi, mevcut sağlık sisteminde bir takım problemler olduğunu ve bu uygulamayı test etmek istediklerini açıkladı. 300 personele sahip Güney Kıbrıs Akdeniz Hastanesi, 2019 yılında toplam 38.000 hasta girişi sağlamış.

Blok zinciri tabanlı kullanılacak olan bu platformun, öncelikli olarak hastanenin acil servis kısmında kullanılması planlanıyor. Hastalar cep telefonlarından kendilerini sisteme ekleyerek bekleme sisteminden kontrolü sağlayacak aynı zamanda eski tıbbi kayıtlarına da ulaşabilecekler.

VeChain firması son yıllarda dijital kayıt sistemlerindeki veriler üzerine çalışmalarının yanı sıra sağlık sektöründe blok zinciri tabanlı çalışmalarına da devam ediyor. Nisan ayında blok zinciri teknolojisinin kullanıldığı, ABD Gıda ve İlaç İdaresi tarafından Çin’den gelen KN95 maskelerin orijinalliğini takip sistemi için bir onay aldığını açıklamıştı. Koronavirüs pandemisi ile mücadelede, daha önce de haberini yaptığımız gibi, blok zinciri teknolojisinin tıbbi malzeme takibi, veri yönetimi ve bağış dağıtımı gibi pek çok alanda sorunlara çözüm getirmek için kullanıldığı görülmüştü.

Kaynak: Coinkolik

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
1,949TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER

Uzaktan Eğitime Yeni Formül!

DORinsight tarafından yapılan araştırma, ebeveynlerin uzaktan eğitim sisteminden beklentilerini ortaya koydu. Katılımcıların %78’i uzaktan eğitimde online sınıf ortamında interaktif bir portal tasarımının,...

Honor Yeni Oyuncu Bilgisayarını Duyurdu: Hunter V700

Ürün gamına bir yenisini daha ekleyerek yeni oyuncu dizüstü bilgisayarı Hunter V700’ü duyuran HONOR, Hunter V700 ile oyun için gereken yüksek performansı,...

Xiaomi Ekosistemine Sahip İlk Araç Baojun E300 Çin’de Satışa Çıkacak

Baojun E300 elektrikli otomobilin tamamı 26 Eylül'de Pekin Otomobil Fuarı'nda tanıtılacak. Xiaomi'nin ekosistemine destek verecek olan otomobil, Suning ile birlikte Çinli otomobil üreticisi Baojun tarafından inşa ediliyor.

Airbus Yeni Sıfır Emisyon Konsept Uçağını Duyurdu

Airbus, 2035 yılına kadar hizmete girmesi planlanan dünyanın ilk sıfır emisyonlu ticari uçağı için üç konsept geliştirdi. Bu konseptlerin her biri, şirketin,...

Türkiye’nin İlk Dijital E-Spor Müzesi Açılıyor

Riot Games, oyun severleri 40 gün sürecek dijital etkinliklere katılmaya ve esporun ilk dijital müzesini birlikte oluşturmaya davet ediyor.