Ana SayfaOyunBilgisayar OyunuKızına Roblox Satın Alan Baba, Ay Sonu Binlerce Sterlinlik Faturayla Karşılaştı

Kızına Roblox Satın Alan Baba, Ay Sonu Binlerce Sterlinlik Faturayla Karşılaştı

Piyasada çok sayıda harika çocuk dostu oyun olmasına rağmen, “Roblox” çocukların sevdiği en popüler çevrimiçi oyunlardan biri. 

Roblox

11 yaşındaki bir çocuğun babası Steve Cumming, kızı için banka kartıyla bir kerelik ödeme olduğunu düşündüğü şeyi ödemek için kaydolduğunu söylüyor.

“Kızım bana tüm arkadaşlarının bu oyunu oynadığını ve oyun için 4,99 £ harcamak istediğini söyledi. Bu satın alma işlemini 16 Nisan’da banka kartımı kullanarak yaptı ve bundan başka bir harcama yapacağını düşünmedim.” dedi Bay Cumming. 

Ne olduğunu anladıktan sonra bankası ile temasa geçti ve kartını engellemeye çalıştı. Ancak, Google Pay üzerinden hesabından ek 1000 £  düşüldüğünde çok geç kaldığını anlamış oldu. Talihsiz baba için bu miktar toplam 4.642 sterlin yani 39 bin 770 TL anlamına geliyordu.

Kız sadece 11 yaşındaydı ve yanlışlıkla büyük bir fatura çıkarmış oldu. Ailesi ona neler olduğunu söylediğinde oldukça üzgündü. Ailesine o paranın gerçek para olduğunu bilmediğini (Monopoly parası olduğunu) söyledi.

İşin güzel tarafıysa, şirket parayı geri ödemeyi kabul etti ve konu hakkında şunları söyledi:

“İzinsiz satın alımların önüne geçmek için otomatik ödeme bilgilerini kaydetmeme ve mümkün olduğunda uygun para iadelerini sağlamak için ebeveynlerle iletişime geçme gibi önlemleri alıyoruz.”

Kaynak: Beebom

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER