Ana SayfaKripto Paralara Kurumsal İlgi de Artıyor!

Kripto Paralara Kurumsal İlgi de Artıyor!

Blokzincirinin faydaları keşfedildikçe her alanda kullanımı ile ilgili araştırmalar devam ediyor. Gün geçtikçe teknolojinin küresel adaptasyonu da artıyor. The Block tararından yayınlanan rapora göre Fortune 100 listesindeki şirketlerin 72’si blokzinciri teknolojisini uyguluyor ya da araştırmalarına devam ediyor. Blokzinciri teknolojisi, Çin’de çelik endüstrisinden Norveç’teki balık üretimine kadar birçok alanda kullanılarak piyasalara entegre hale getiriliyor. Almanya federal düzenleyicileri, blokzinciri teknolojisi ile menkul kıymetleri dijitalleştirmeyi planlıyor. 2017 yılında 18 milyar dolar piyasa değeri olan kripto para birimi piyasasının bugünkü değeri ise yaklaşık 200 milyar dolar civarında. Bu yükselişteki önemli bir pay ise kurumsal yatırımcılara ait.

Para basmak ve faiz oranlarını düşürmek gibi dünya hükümetlerinin enflasyonist politikaları, kripto paralara da yönelmeye sebep oldu. Ark Invest ve Horizon Kinetic gibi çok sayıda tanınmış yatırım fonu, şu anda yönetilen dijital varlıklarda milyarlarca dolara sahip.

Yakın zamanda JP Morgan blokzinciri konsorsiyumu Consensys için bir bağış toplama turuna 20 milyon dolar yatırım yapma planlarını açıklayarak dijital varlıklara yönelik duruşunu değiştirmişti. Benzer şekilde, Alman Commerzbank’ın yatırım kolu olan CommerzVentures, dijital varlık güvenliği girişimi Curv’e yatırım yaptığını açıklamıştı.

Koronavirüs pandemisi ile oluşan piyasa belirsizliği de yine kurumsal oyuncuların alternatif yatırım aracı olarak kripto para birimlerini değerlendirmelerine neden oldu. Kurumsal firmalar arasında kripto para birimine olan ilgi artışı Fidelity Digital Assets’in yakın bir zamanda yayımladığı raporunda da yer alıyor.

Blokzinciri teknolojisinin piyasalara entegre haline getirilmesi de blokzinciri konusunda uzman personellere olan ilgiyi artırıyor. Chainnews tarafından yapılan haberde, yüzlerce şirketin blokzinciri konusunda uzman personel arayışı içinde olduğu düşünülüyor. HTF Market Intelligence tarafından yayınlanan rapora göre Amazon’un da IBM, Microsoft ve Oracle ile birlikte blokzinciri endüstrisindeki potansiyel liderlerinden biri olarak değerlendiriliyor.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
2,078TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER