Ana SayfaDonanım & YazılımKurumsal E-Posta Nedir, Nasıl Alınır?

Kurumsal E-Posta Nedir, Nasıl Alınır?

Dijital ve sosyal platformlar popülaritesini artırmasına rağmen, e-posta, hala ticari iletişimin en önemli kanallarından biri olmaya devam ediyor. İşletmeler, önemli iş iletişimlerini yerine getirmek için gün içinde binlerce e-posta gönderiyor.

Kurumsal e-posta’nın birçok avantajı bulunmasına rağmen, hala ücretsiz e-posta hizmetlerini kullanan birçok işletme var. Ancak bu ücretsiz hizmetleri kullanan tüm işletmeler, aynı uzantıyı kullandığı için kurumsal e-posta avantajlarından yararlanamıyor.

Peki kurumsal e-posta tam olarak nedir?

Kurumsal E-posta Nedir?

Kurumsal e-posta, özellikle işiniz için kullandığınız bir e-posta’dır. Kurumsal e-posta adresi genellikle, adınız@sirketadiniz.com gibi bir şekilde biçimlendirilir. Kurumsal e-posta kullandığınızda, işletme adınız her e-posta iletişiminde görünür. Böylece e-posta gönderdiğiniz kişi, kim olduğunuz hatırlar ve sizinle hiç tanışmamış olsa bile hangi şirketi temsil ettiğinizi bilir. Kurumsal e-posta, özellikle marka bilinci oluşturmaya çalışan KOBİ’ler için harika bir reklamdır. Bir marka adı oluşturmak, kurumsal e-posta’nın avantajlarından sadece biridir. Kurumsal e-posta hesabının daha birçok avantajı vardır.

Kurumsal E-posta Adresi Nasıl Seçilir?

Artık kurumsal e-posta’nın ne olduğunu bildiğinize göre, müşterilerinizi etkileyebilecek profesyonel bir e-posta adresinin nasıl oluşturulacağına dair daha hassas ayrıntılara odaklanabiliriz.

Öncelikle e-posta adresiniz basit olmalı ve doğru bilgiler içermelidir. Bu yüzden, e-posta adresinizde takma ad veya numara kullanmayın. Bunun yerine, alan adınızla birlikte tam adınızı, en azından adınızı veya soyadınızı kullanın. Ad veya soyad seçeneğini baş harflerle seçebilirsiniz, ancak hiçbir şekilde profesyonelce görünmeyeceği için lakap kullanmayın.

Normal müşterilerinizle iletişim kurarken, kendi adınızı içeren kurumsal e-posta’nızı kullanın. Bununla birlikte, bir pazarlama kampanyası başlatmak veya promosyon malzemeleri göndermek istiyorsanız, profesyonel e-posta adresiniz yalnızca şirketin adını göstermelidir.

Web siteniz için iletisim@sirketadiniz.com veya info@sirketadiniz.com  gibi genel bir adla, ulaşmak isteyen kişilerin sizinle iletişim kurabileceği ayrı bir e-posta adresi oluşturun.

Kurumsal E-Posta Hizmetinin Avantajları Nelerdir?

Kurumsal e-posta hizmeti, yalnızca iletişiminizi daha profesyonel hale getirmekle kalmaz, aynı zamanda marka değerinizi de artırır. İşletme alan adınızı içeren profesyonel bir e-posta hesabı kullanmak, müşterileriniz size daha fazla güveneceğinden işletmenize çok daha fazla güvenilirlik sağlar.

İşletmeniz için profesyonel e-posta hizmeti kullanmanın avantajları aşağıdaki şekildedir:

1. Daha Profesyonel İletişim

Kurumsal e-posta kullanmak, çalışanlarınızla, müşterilerinizle veya paydaşlarınızla iş iletişiminizi daha profesyonel hale getirir. Potansiyel müşterinize ücretsiz bir e-posta hesabıyla bir iş teklifi göndermek çok profesyonelce görünmez ve bir etki yaratma olasılığı çok düşüktür. Öte yandan, iş e-posta adresinizden gönderdiğiniz benzer bir teklif, daha profesyonel ve ikna edici görünür.

2. Güven Oluşturma

Müşteriler kurumsal bir e-posta hesabına, ücretsiz bir e-posta hesabından daha fazla güvenilir. Kurumsal bir e-posta hesabı her zaman, şirketinizin birincil web sitesinin ticari alan adıyla ilişkilendirilir. Hizmetleriniz hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen herhangi bir müşteri, web sitenizin adresini kolayca tanıyabilir. Bu, müşterilerinizi kazanmanıza yardımcı olur. Öte yandan, ücretsiz bir e-posta hesabıyla gönderilen herhangi bir anonim e-posta, müşteriye şirket bilgilerinizi kontrol etme seçeneği sunmaz ve bu da güven faktörünü önemli ölçüde azaltır.

3. Uygun Maliyet

Birçok işletme, kurumsal e-posta’ya yatırım yapmayı fazladan yapılan bir harcama olarak görür. Ancak, bu e-posta’ları kullanmaya başladıklarında ve avantajlarını gördüklerinde, işler tamamen değişir. Uzman Posta gibi tecrübeli ve yetkin bulut servis sağlayıcıları, sizi risk maliyetlerinden ve ekstra veri harcamalarından kurtararak, çok uygun maliyetler karşılığında kurumsal e-posta hizmetinden yararlanmanızı sağlar. Üstelik Uzman Posta’yı, 30 gün boyunca ücretsiz deneyebilirsiniz.

4. Dinamik ve Esnek Kota

Ücretsiz olarak kullandığınız servis sağlayıcıları, size özelleştirilmiş depolama alanı sağlamaz, sadece belirli bir depolama alanı sunar. Uzman Posta gibi profesyonel bir e-posta servis sağlayıcısı ise, dinamik ve esnek kota özelliği ile tüm ihtiyaçlarınıza cevap verir. İhtiyacınız arttığında kotanız dolmadan sizi uyarır ve kotanız dolunca, depolama alanınız otomatik olarak artırılır. Bu gelişmiş özellik sayesinde depolama alanınız asla dolmaz ve e-posta almaya devam edebilirsiniz.

5. Gelişmiş Spam, Virüs Koruma ve Güvenlik

Kurumsal e-posta sağlayıcınızı seçerken en önem vermeniz gereken konulardan biri de güvenliktir. Uzman Posta’nın hesabınızı kötü amaçlı yazılım ve spam’den korumak için geliştirdiği karantina özelliği, çoklu doğrulama, akıllı bağlantı yöntemleri, global veri tabanı, çok dilli kullanımı vb. özellikleriyle hesaplarınız güvence altına alınır.

6. Sürekli ve Kesintisiz Erişim

Ücretsiz bir e-posta servisi kullandığınızda kimse size sürekli ve kesintisiz hizmet sağlama vaadinde bulunmaz. Fakat Uzman Posta, e-posta’larınıza hiçbir kesinti olmadan, web’den ya da mobil cihazınızdan %100 süreklilikte, 7×24 kesintisiz erişim sağlar.

7. Destek Ekibi

Ücretsiz bir e-posta servisi kullanıyorsanız, bir sorun yaşadığınızda, bu sorununuzu hemen çözecek bir destek ekibi bulamazsınız. Fakat Uzman Posta gibi tecrübeli bir e-posta servis sağlayıcısı ile çalıştığınızda, ihtiyacınız olan desteğe anında ulaşabilirsiniz.

8. Premium E-posta Özellikleri

Ücretsiz e-posta servisleri size premium özellikler sunmaz. Uzman Posta ise sunduğu tüm özelliklere ek olarak; ‘ Outlook vb. Mail Programları ile %100 Uyum, E-posta Gönderi Takibi ve Silinmiş E-posta Kurtarma, Kişisel ve Ortak Takvim, Kişisel ve Ortak Adres Defteri, Görev Yönetimi, CalDAV & CardDAV Desteği’ gibi premium özelliklerle birlikte gelir.

Uzman Posta Kurumsal E-Posta Hizmetini Ücretsiz Nasıl Deneyebilirim?

Kurumsal bir e-posta hizmetine ihtiyaç duyuyorsanız ve şirketinizi temsil eden bir alan adınız varsa, Uzman Posta web sitesinde ana sayfada bulunan ‘30 Gün Ücretsiz Dene’ seçeneğine tıklayabilirsiniz.

Açılan sayfada e-posta hesap adedi seçmeniz istenecektir. Dilerseniz e-posta kullanacak kişi sayısını 2 olarak işaretleyerek ürünü direkt sepete ekleyin ve 30 gün boyunca Uzman Postanın kesintisiz e-posta servisini deneyimleyin.

Bu arada Uzman Posta’nın diğer servislerini detaylı incelemek isterseniz, ‘Ürünler’ sayfasından; ‘E-posta Hizmetleri’‘Toplu E-posta Hizmetleri’ ve ‘Ek E-posta Hizmetleri’ ile ilgili de bilgi alabilirsiniz.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
2,078TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER