Ana SayfaDonanım & YazılımBlokzinciri TeknolojisiKuveyt Türk Finans Teknolojisi ve Blokzinciri Projelerini Hızlandırıyor

Kuveyt Türk Finans Teknolojisi ve Blokzinciri Projelerini Hızlandırıyor

Dijital para ve blokzinciri çalışmaları tüm dünyada devam ederken zaman zaman ülkemizde de çalışmalar devam ediyor. Kuveyt Türk Katılım Bankası Operasyon Grup Müdürü ve Lonca Yönetim Komitesi Üyesi Dr. Selman Ortaköy geçtiğimiz günlerde Anadolu Ajansı’na konuşarak bankanın fintech (finansal teknoloji) alanındaki çalışmalarını paylaştı.

Kuveyt Türk Operasyon Grup Müdürü ve Lonca Yönetim Komitesi Üyesi Dr. Selman Ortaköy, bankanın fintech alanındaki çalışmalarını hızlandırdığını belirterek Lonca Girişimcilik Merkezi’nde şu anda fintech alanında proje geliştiren dokuz farklı ekip bulunduğunu söyledi.

Lonca Girişimcilik Merkezi, özellikle blockchain, dijital cüzdan, mobil POS, API bankacılığı, bireysel finans yönetim araçları, finansal karşılaştırma hizmetleri, robot teknolojileri, hukuk ve sigorta teknolojileri, karar destek teknolojileri ve ödeme sistemleri gibi teknolojilere ve alanlara odaklanırken, konuyla ilgili görüşlerini paylaşan Ortaköy: “Girişimcilerimizin iş fikirlerini test edecekleri, doğru konumlandırma yapacakları ve tüm süreçlerini sorgulayacakları bir ürün ve strateji kampı gerçekleştirdik. Bu süreçte Kuveyt Türk’ün üst yönetimiyle buluşturarak girişimci arkadaşlarımızın hedeflerini dinledik. Yakın zamanda kullanıcı deneyimi üzerine uzun bir kamp programımız olacak. Sonraki dönemde dijital pazarlama kampının yanı sıra farklı konularda eğitimlerle girişimlerimizi desteklemeye devam edeceğiz.

Kaynak: Koin Bülteni

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER