Ana SayfaDonanım & YazılımLenovo, Yüzde 26,5 ile Türkiye’de Kişisel Bilgisayar Pazarında Lider

Lenovo, Yüzde 26,5 ile Türkiye’de Kişisel Bilgisayar Pazarında Lider

Teknolojinin önemli markalarından Lenovo, 2020 yılı ikinci çeyreğinde operasyon yönetimi ve güçlü global tedarik zinciri ile grup cirosunu önceki yıla göre %7 artırarak 13,3 milyar dolara çıkardı. Lenovo düşüşün öngörüldüğü sektör rakamlarını da geride bırakarak Türkiye’de ve küresel kişisel bilgisayar pazarında zirvedeki yerini korudu. Türkiye’de kişisel bilgisayar pazarında %26,5 pazar payı ile lider oldu. Lenovo’nun vergi öncesi geliri bir önceki yılın aynı çeyreğine göre %38 artış göstererek 332 milyon dolara ulaştı. Lenovo’nun net geliri, önceki yıla göre %31 artışla 213 milyon dolara yükseldi. Piyasa beklentilerinin üstüne çıkan ve global zorlukları aşan Lenovo’nun faturalandırılmış “Yazılım ve Hizmetler” cirosu önceki yıla göre %38 artarak 1 milyar doları aştı.

Lenovo-Legion-Phone-teknorex-fiyat-teknik-özellikleri-duel

Lenovo, 2020 yılının ikinci çeyreğindeki cirosunun önceki yıla göre yaklaşık %7 artışla (kur etkisinden arındırıldığında, önceki yıla kıyasla %10 artış) 13,3 milyar dolar olduğunu açıkladı. Lenovo’nun vergi öncesi geliri, bir önceki yılın aynı çeyreğine göre %38 artarak 332 milyon dolara yükselirken, net gelir bir önceki yıla göre %31 artışla 213 milyon dolar oldu.

Dünyadaki başarısını Türkiye’de de sürdüren Lenovo, Türkiye’de kişisel bilgisayar pazarında %26,5 pay ile pazar lideri oldu. Lenovo, tüketici segmentinde %20,5, kurumsal segmentte de %40,8 pazar payı ile Türkiye’de her segmentte liderliğini pekiştirdi.

Lenovo CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanı Yang Yuanqing, sonuçlar hakkında: “Geçtiğimiz çeyrekte elde ettiğimiz bu olağanüstü performans, Lenovo’nun pandemi ile birlikte ivme kazanan uzaktan çalışma, eğitim ve artan dijitalleşmenin ortaya çıkardığı yeni fırsatları değerlendirdiğinin kanıtı. Dünya bu sorunlarla mücadele etmeye devam ederken Lenovo, temel faaliyetlerimizin yanı sıra hizmet temelli akıllı dönüşümümüzün sunduğu yeni hizmet ve çözüm fırsatlarıyla sürdürülebilir büyüme sağlamaya odaklanıyor” diye konuştu.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
2,078TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER