Ana SayfaDonanım & YazılımLG, 2021'de Dönebilir OLED Ekranlı Bir Telefon Üretebilir

LG, 2021’de Dönebilir OLED Ekranlı Bir Telefon Üretebilir

Katlanabilir ekranlı akıllı telefonlar günden güne yaygın hale geliyor. Samsung, Huawei ve Motorola gibi şirketlerin hepsi katlanabilir akıllı telefonlar piyasaya sürdüğü halde, farklı bir şey arıyorsanız, LG sizin için bir seçenek olabilir. Kore’den çıkan yeni bir rapora göre şirket, taşınabilir ekranlı bir akıllı telefon üzerinde çalışıyor.

Bildirildiğine göre ‘Proje B’ olarak adlandırılan telefon şu anda prototipleme aşamasında. Bununla birlikte, rapor LG’nin bu telefonu 2021’de başlatmayı planladığını belirtiyor. Ayrıca LG’nin bu tür bir cihaz için zaten bir patent başvurusunun olması, bu söylentinin doğru olabileceği konusunda daha fazla umut veriyor.

Katlanabilir ekranlar söz konusu oluyorsa, LG için bu fikrin tam olarak yeni olmadığını düşünebiliriz. Bu arada LG’nin telefonunun, hoş ve net bir ekran anlamına gelen esnek bir OLED paneli ile gelmesi bekleniyor. Duyumumuza göre, şirket bu paneller için ekran tedarikçisi BOE ile çalışıyor.

LG, başka yerlerde zaten döndürülebilir ekranlar kullanmıştı. Şirket, CES’te açılabilir ekranlı bir TV yayınlamıştı ve daha sonra bu televizyonu bir tüketici ürünü olarak piyasaya da sürmüştü. Açıkçası, LG’nin bu tür bir tasarım konusunda deneyime sahip olduğunu söyleyebiliriz. Bununla birlikte, şirketin döndürülebilir ekranlara sahip TV’leriyle ilgili deneyimini bir akıllı telefonun çok daha küçük bir form faktörüne uygulayıp uygulayamayacağı hala belli değil.

Bu bilgilerin çeşitli kaynaklardan gelen raporlara dayandığını da unutmamak gerekir. LG taşınabilir bir akıllı telefon üretirse, ilgilenir misiniz? Yorumlarda bize bildirin.

Kaynak: Beebom

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER