Ana SayfaİnternetLinkedIn, TikTok gibi Veri Kopyalıyor

LinkedIn, TikTok gibi Veri Kopyalıyor

Zdnet tarafından yayınlanan bir rapora göre LinkedIN ‘ in de TikTok gibi iOS kullanıcılarının panolarda düzenlenen verilerini kopyaladığı açıklandı .  Bu pano kopyalaması, iOS 14’ün beta sürümünü test eden bir kullanıcı tarafından ortaya çıkarıldı .

İOS 14 beta sürümündeki yeni bir gizlilik özelliği, bir uygulama veya hizmetin panolarındaki metne erişip erişmediğini kullanıcılara bildiriyor . Kullanıcı bu özellik ile uygulamanın panodaki verilere ulaştığını gördü ve twitterdan bir paylaşımda bulundu .

“LinkedIn her tuş vuruşunda panomun içeriğini kopyalıyor. IOS 14, kullanıcıların her yapıştırma bildirimini görmesine izin veriyor, IPad Pro’dayım ve MacBook Pro’mun panosundan kopyalanıyor. Tik tok tam da bu nedenle yargılanıyor ” ifadeleri kullanıldı.

LinkedIn sözcüsü, bu davranışın bir hatanın sonucu olduğunu ve iOS uygulamasının planlanmış bir işlevi olmadığını söyledi.

LinkedIn’deki tüketici ürünleri mühendisliği başkan yardımcısı Erran Berger Twitter’da Morton’a cevap vererek firmanın hatayı çözeceğini vaat etti. 

Berger , “Bunu yalnızca pano içeriği ile metin kutusundaki şu anda yazılan içerik arasında bir eşitlik denetimi yapan bir kod yolunda izledik .” “Pano içeriğini depolamıyoruz veya aktarmıyoruz. Düzeltme uygulamamızda yayınlandıktan sonra takip edeceğiz. ” ifadelerini kullandı.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER