Ana SayfaMotorlu TaşıtElektrikli AraçlarLyft Sürücüsüz Araçlarının Testlerini Tekrar Trafiğe Açık Yollarda Yapıyor

Lyft Sürücüsüz Araçlarının Testlerini Tekrar Trafiğe Açık Yollarda Yapıyor

Sürücüsüz araç teknolojisi gün geçtikçe daha fazla önem kazanırken firmaların çalışmaları da pandemi sonrasında devam ediyor. Lyft sürücüsüz araçlarının testlerini, COVID-19 pandemisinin nedeniyle durdurma kararı almıştı. Aradan geçen birkaç aylık süreç sonunda pandeminin hızının kesilmesinden sonra firma araçlarının testlerini Kaliforniya’daki halka açık yollarda yapmaya eniden başladı.

California Motorlu Taşıtlar Departmanı’na göre Lyft, 2019’da Kaliforniya’daki halka açık yollarda 19 otonom araç testi yaptı. Lyft’un Şubat ayında yayınlanan yıllık raporuna göre, Aralık 2018’den Kasım 2019’a kadar olan raporlama döneminde faaliyet gösteren 19 araç, yaklaşık 43.000 mil yani yaklaşık 70.000 kilometrelik bir otonom mod testi gerçekleştirdi.

Pandemi nedeniyle testlere ara verildiği dönemde firma bu testleri simülasyonlarla gerçekleştirdi. Sokak testlerinin başlamasınından sonra da simülasyon testlerine devam edeceğini açıklayan şirket simülasyon testlerinin sürücüsüz araç teknolojisinin gelişmesinde çok önemli bir rol oynayacağını ifade ediyor.

Kaynak: TechCrunch

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER