Ana SayfaOyunMarvel's Avengers'ın Amerikalı İlk Müslüman Süper Kahramanı Kamala Khan

Marvel’s Avengers’ın Amerikalı İlk Müslüman Süper Kahramanı Kamala Khan

Şimdiye kadar “Marvel’s Avengers” fragmanında Kaptan Amerika, Iron Man ve Thor gibi süper kahramanların tanıdık yüzlerini görmüştük. Ancak fragmanı yakından izlerseniz fragmanın, küçük bir kızın Avengers ile tanışma deneyimini anlatmasıyla başladığını fark edeceksiniz. Bu kız oyununun kahramanı ve adı Kamala Khan.

MCU’daki İlk Amerikan Müslüman Süper Kahramanı

Sana Amanat ve Stephen Wacker tarafından yaratılan, Bayan Marvel olarak da bilinen Kamala Khan, 16 yaşında New Jersey’li bir kız. Şubat 2014’te Marvel Comics’te kendi çizgi roman baskısını alan ilk Amerikalı Müslüman oldu.

Bir filmde veya bir video oyununda topluluğun temsili, dünyayı söz konusu topluluğun kültürleri ve düşünce süreçleri hakkında eğittiği için gerçekten önemlidir. Dolayısıyla, filmi izlemek veya oyunu oynamak, insanların dünyadaki her topluluğun önemini anlamasını sağlayabilir.

Oyunda karakter, babasına “Ebu” diye hitap ederek Amerikalı bir Müslüman gibi konuşuyor. Oyunda bir de Han’ın annesinin ona dua etmek için camiye gitmek isteyip istemediğini sorduğu bir an var.

Bu küçük ayrıntılar, topluluk üyelerinin, bu örnekte, çoğu 11 Eylül felaketinin ardından hayatlarıyla mücadele eden Amerikan Müslüman topluluğunun özüne dokunduğu için önemlidir.

Dolayısıyla, Marvel Evreninin ilk Amerikalı Müslüman süper kahramanını oyunlarında bir kahraman yapmak, geliştiriciler tarafından gerçekten harika bir hareket. Bizce oyunda onlardan birinin Avengers ile takım oluşturması Müslüman toplumunu gerçekten gururlandıracak.

Kaynak: Beebom

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img
1,220BeğenenlerBeğen
2,078TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER