Ana SayfaDonanım & YazılımMediaTek, Yönlendiriciler ve Mobil Erişim Noktaları için T750 5G Yonga Setini Duyurdu

MediaTek, Yönlendiriciler ve Mobil Erişim Noktaları için T750 5G Yonga Setini Duyurdu

MediaTek, akıllı telefonlar için Dimensity 5G yonga setlerine sahipken, şirket şimdi ‘T750’ adlı en yeni 5G yonga setiyle sabit kablosuz erişim yönlendiricileri ve mobil erişim noktaları için 5G çözümlerine odaklanıyor. Yonga seti, dört çekirdekli ARM CPU ve 5G radyo ile 7nm süreci takip ediyor.

T750 hem bağımsız hem de bağımsız olmayan (SA / NSA) 6GHz altı 5G ağlarını destekliyor. 

MediaTek T750 yonga seti ayrıca 720p HD ekrana kadar destekleyebilen yerleşik bir GPU ile birlikte geliyor. Harici Wi-Fi ve Bluetooth için dört PCIe arabirimi ve Ethernet için iki 2,5 Gb / sn Seri Gigabit Ortamı Bağımsız Arabirimler (SGMII) bulunuyor. Ayrıca sabit hatlı telefonlar için PCM arayüzü de korunuyor.

MediaTek, 5G yonga setini sınırlı DSL, kablo veya fiber hizmetlere sahip alanlarda insanlar için potansiyel bir geniş bant alternatifi olarak pazarlamayı planlıyor. Şirket, T750’yi potansiyel müşterilerle şimdiden örneklediğini söylüyor.

Kurumsal Başkan Yardımcısı ve Genel JC Hsu, “Bağlı cihazlardaki artış ve evden çalışan, çevrimiçi dersler alan ve tele-sağlık ve görüntülü arama gibi hizmetleri kullanan insanların artışıyla birlikte yaygın yüksek hızlı geniş bant bağlantısı daha da önemli hale geliyor” dedi.

Hsu, “T750 yonga seti ile 5G liderliğimizi akıllı telefon segmentinin ötesine taşıyor, geniş bant operatörleri ve cihaz üreticileri için yeni pazarlar açıyoruz ve tüketicilerin – nerede yaşarlarsa yaşasınlar – 5G bağlantısının tüm avantajlarını deneyimlemelerine yardımcı oluyoruz.” dedi.

Kaynak: Beebom

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img
1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER