Ana Sayfa İnternet Microsoft etkinliklerini artık internetten yapacak

Microsoft etkinliklerini artık internetten yapacak

Microsoft, devam eden koronavirüs pandemisi nedeniyle Temmuz 2021’e kadar olan tüm iç ve dış etkinliklerini dijital hale getirmeyi planlıyor. Yazılım üreticisi, Mayıs ayında Seattle‘da yapacağı Build 2020‘yi dijital bir etkinliğe dönüştüreceğini zaten açıklamıştı. Dijital etkinlik fikri önümüzdeki yıl çok daha fazla firma tarafından yapılacak gibi görünüyor.

Microsoft, MVP’lere yakın zamanda gönderilen bir e-postayı “COVID-19 tarafından sunulan zorluklar ışığında, Microsoft gelişmekte olan küresel durumu yakından takip ediyor ve şirket genelindeki tüm yüz yüze etkinlik stratejisini yeniden değerlendiriyor” diye açıkladı. “Şirket olarak Microsoft, Temmuz 2021’e kadar olan tüm dış ve iç etkinlikleri dijital deneyime geçirme kararı aldı.”

Önümüzdeki yıl gerçekleşecek tüm Microsoft etkinliklerini kapsayacak

Bu, Microsoft Ignite‘ın bu yıl Eylül ayında dijital bir etkinlik olarak gerçekleştirileceği ve Microsoft’un Eylül ayına iyimser bir şekilde yeniden planlanan Computex 2020‘ye fiziki olarak katılmayacağı anlamına geliyor. Ayrıca Microsoft’un CES 2021 için planlarını ve şirketin Build 2021 etkinliğini de etkileyecek. Etkinlik genellikle Nisan veya Mayıs aylarında yapılıyor, bu da gelecek yılın etkinliğinin sadece dijital olacağı anlamına geliyor.

Microsoft ayrıca Temmuz ayında yapılacak Inspire etkinliğini de iptal etti. Şirket bunun dijital bir etkinlik olup olamayacağını hala araştırıyor. ZDNet, Build‘in yaklaşık 5.000 katılımcıya sahip olduğunu, 40.000’e kadar kişiye ilham verdiğini ve 25.000 civarında kişiyi etkilediğini bildiriyor, bu nedenle alacağı karar çok önemli. Ayrıca bu yıl fiziki olarak herhangi bir Surface donanım etkinliği görmeyi de beklemiyoruz.

Microsoft şimdi, kendi dijital etkinlik ekibine ve Microsoft Teams’e güvenerek, şirketin Build 2020 gibi etkinlikleri uzaktan gerçekleştirmesine izin verirken, personelin çoğunluğu hala evden çalışmaya devam ediyor. Bu karar, fiziki olarak erişimi mümkün olmayan kişilerin de artık etkinlikleri kolayca takip edebilmeleri anlamına geliyor. Teknorex ailesi olarak bütün etkinlikleri sizlere anlık olarak sunmak için gereken tüm hazırlıklarımızı yapıyoruz.

Koronavirüs tüm dünyada köklü değişimlere neden olacak gibi görünüyor. Bakalım ilerleyen zamanlarda koronavirüs etkileri teknoloji noktasında bize ne gösterecek.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
1,949TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER

Uzaktan Eğitime Yeni Formül!

DORinsight tarafından yapılan araştırma, ebeveynlerin uzaktan eğitim sisteminden beklentilerini ortaya koydu. Katılımcıların %78’i uzaktan eğitimde online sınıf ortamında interaktif bir portal tasarımının,...

Honor Yeni Oyuncu Bilgisayarını Duyurdu: Hunter V700

Ürün gamına bir yenisini daha ekleyerek yeni oyuncu dizüstü bilgisayarı Hunter V700’ü duyuran HONOR, Hunter V700 ile oyun için gereken yüksek performansı,...

Xiaomi Ekosistemine Sahip İlk Araç Baojun E300 Çin’de Satışa Çıkacak

Baojun E300 elektrikli otomobilin tamamı 26 Eylül'de Pekin Otomobil Fuarı'nda tanıtılacak. Xiaomi'nin ekosistemine destek verecek olan otomobil, Suning ile birlikte Çinli otomobil üreticisi Baojun tarafından inşa ediliyor.

Airbus Yeni Sıfır Emisyon Konsept Uçağını Duyurdu

Airbus, 2035 yılına kadar hizmete girmesi planlanan dünyanın ilk sıfır emisyonlu ticari uçağı için üç konsept geliştirdi. Bu konseptlerin her biri, şirketin,...

Türkiye’nin İlk Dijital E-Spor Müzesi Açılıyor

Riot Games, oyun severleri 40 gün sürecek dijital etkinliklere katılmaya ve esporun ilk dijital müzesini birlikte oluşturmaya davet ediyor.