Ana Sayfa İnternet Microsoft Teams'e Gelen 6 Yeni Özellik

Microsoft Teams’e Gelen 6 Yeni Özellik

Microsoft bugün, Slack’ in rakibi olan Microsoft Teams’e gelecek birtakım yeni özelliğin duyurusunu yaptı. Hatırlayacağınız gibi, şirket yakın zamanda “Takım Özellikleri” ile ilgili güncellemeler yapmıştı. Şimdi ise “Eğitim Ekipleri” ne yapılan güncellemeleri bizlerle paylaşıyor.

Microsoft Teams için açıklanan yeni özelliklere bir göz atalım

Microsoft Teams'in iOS ve Android Sürümleri Güncellendi

1. 49 Katılımcıyı Birden Tek Ekranda Görüntüleyebilirsiniz

Microsoft Teams’deki ızgara görünümü genişliyor. Şirket mevcut ızgara görünümünü yeni bir 7 × 7 ızgara ile değiştiriyor. Bu özellik, ekiplerin aynı anda ekranda en fazla 49 katılımcı görüntülemesine olanak tanıyor. Microsoft bunun öğrenciler arasında uzaktan haberleşmenin oldukça kolay gerçekleştirilebilecek olmasını hedefliyor. Bu özellik haziran ayının ilerleyen günlerinde deneme sürümü olarak sunulacak yılın ilerleyen günlerinde ise yaygın bir şekilde kullanıma açılacak.

2. Sanal Ara Odaları

Ekipler ayrıca öğretmenlerin uygulamada sanal ara oturumları oluşturmasına izin verecek. Bu, daha küçük öğrenci gruplarının yıl sonuna doğru işbirliği yapmasını ve buluşmasını sağlayacak bir özellik.

3. Öğrenci Katılım Özellikleri

Öğrencilerin sanal sınıflara katılımını artırmak için Teams artık dijital olarak parmak kaldırmaya izin verecek. Bu özelliğin, sınıf toplantılarında veya sınavlarda soru sormak isteyen öğrenciler için yararlı olması hedefleniyor.

Öğretmenler ayrıca katılım sonuçlarına sonrasında da erişebilecekler.

4. Toplantı Lobisi

Teams ekibi ayrıca öğrencilerin toplantılara katılımsız başlamasını önleyecek yeni toplantı seçenekleri de alıyor. Öğretmenlere bir toplantıda kimlerin sunum yapacağına karar verebilme ve sadece atanan öğrencilerin bir sınıfa katılabilmesini sağlama kolaylığı gelecek.

5. Kişiselleştirilmiş Öğrenme Alanları

Ekipler, kullanıcıların arka planlarını bulanıklaştırmasına olanak tanıyacak ya da isteyen kullanıcılar arka plan olarak kendi istedikleri görüntüleri kullanabilecekler. Ayrıca, kullanıcıların kendi görüntülerini özelleştirmelerine de izin verilecek.

6. Entegrasyonlar

Tüm bu özelliklerin yanı sıra Microsoft, Kahoot, Prezi, GO1, Nearpod, Piazza, Gaggle, Moodle, Canvas ve diğer hizmetlerle entegrasyonlar sağlanabilecek. Şirket, zamanla daha fazla entegrasyon ekleyeceğini de söylüyor.

Kaynak

BENZER HABERLER

[rev_slider alias=”newspaper-politics”]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
1,929TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER

Bu Hafta Teknoloji Dünyasında Ne Oldu? – 25 Ekim 2020

Bakalım Teknorex'in teknoloji dünyasında bu hafta neler olmuş?Astro A10 Oyuncu...

iPhone 12 Kullanıcıları iOS Güncellemelerini 5G Verisi Üzerinden İndirebilecek; Nasıl Yapılır?

Apple nihayet en son iPhone 12 serisinin lansmanı ile 5G desteğini tanıtmıştı. Şimdi de iPhone'lar yüksek hızlı 5G ağlarını desteklediğinden, Cupertino teknoloji...

Suzuki Switf Hibrit Motorla Geliyor!

Swift Hibrit, %20’yi Aşan Yakıt Tasarrufuyla Türkiye’de!Suzuki, ürün ailesinin en sevilen modellerinden Swift’in hibrit versiyonunu Türkiye’de satışa sundu....

Apple Gözlüklere Face-ID: Yeni Patentler Yolda

Apple AR Glass ile ilgili söylentileri ve gelişmeleri uzun zamandır duyuyoruz. Ancak, Cupertino devinin etkinliklerinde veya çevrimiçi platformlarda hiçbir yerde bundan bahsettiğini...

Astro A10 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi

Günümüzde mevcut olan üst sınıf oyuncu kulaklıkları kullanıcılarına oldukça iyi deneyimler sunuyor. Ancak bu ürünlerin fiyatları özellikle döviz kurları nedeniyle ülkemizde oldukça...