Ana SayfaDonanım & YazılımMicrosoft ve Bridgestone Gerçek Zamanlı “Lastik Hasar İzleme Sistemi” Geliştirecek

Microsoft ve Bridgestone Gerçek Zamanlı “Lastik Hasar İzleme Sistemi” Geliştirecek

Redmond tabanlı yazılım üreticileri, Microsoft dünyanın ilk büyük lastik üreticilerinden biri olan Bridgestone ile dünyanın ilk lastik hasarı izleme sistemini (TDMS) geliştirmek için bir araya geldi. Teknoloji,  kötü yollar veya hasarlı lastikler nedeniyle meydana gelen kazalarda yol güvenliğini artırmayı amaçlıyor.

Daha önce, Microsoft’un Hindistan’da daha iyi ulaşım çözümleri için çalıştığını görmüştük . Şimdi şirket, ölümcül çukurlar ve güvenilmez lastiklerin sebep olduğu kazaları önlemeyi hedefliyor.

Microsoft ve Bridgestone’un lastik hasarı izleme sistemi (TDMS) Microsoft’un Bağlı Araç Platformuna (MCVP) bağlanacak. Araçtaki mevcut donanımdan sensör verilerini almak ve analiz etmek için MCVP’nin bulut servisini kullanacak. Sonuç olarak, sistem herhangi bir ek donanım olmadan herhangi bir modern arabada çalışacak.

Bir otomobilin lastiklerini gerçek zamanlı olarak izlemenin yanı sıra, sistem lastiklerin durumu hakkında düzenli güncellemeler verecek. Bir otomobilin bir veya daha fazla lastiği ağır hasar gördüğünde, sistem sürücüyü durum hakkında uyaracak. Verilerin daha ayrıntılı analizi üzerine, lastiğin hasar gördüğü alanları bile gösterebilecek. Bu, yol yetkililerinin, yollardaki sürücüler için güvenlik tehlikesi olan noktaları tespit etmelerine ve buna göre sabitlemelerine yardımcı olabilir.

Bridgestone’un bulgularına göre, tüm araba kazalarının % 30’u lastiklerle ilgili teknik arıza nedeniyle meydana geliyor. Bu nedenle, gelecekteki otomobillerde bu sistemin başlangıcı yol güvenliğini büyük ölçüde artıracak ve kötü lastiklerden kaynaklanan kazaları azaltacaktır.

Kaynak: Beebom

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER