Ana Sayfa Mobil Android MIUI 12 Global Sürümü Tanıtıldı İşte Tüm Özellikleriyle MIUI 12

MIUI 12 Global Sürümü Tanıtıldı İşte Tüm Özellikleriyle MIUI 12

Çinli teknoloji devi Xiaomi MIUI 12‘nin global lansmanını gerçekleştirdi. Lansmanda MIUI 12 sürümünün sunacağı yenilikler tanıtıldı.

İşte özellikler,

Yeni Kamera Uygulaması

MIUI 12’deki en büyük yeniliklerden biri, güncelleme alacak telefonlara çok sayıda yeni işlev sunacak yeni bir kamera uygulamasıdır. Bu yeni uygulama, görünümüne ve beğenimize göre yapılandırabileceğimiz düğmelerinde daha özelleştirilebilir hale getiriyor.

Yeni Animasyonlar

Xiaomi, arayüzündeki animasyonlara büyük önem verdi güncellemeye gitti. Çok daha gerçekçi bir bulanıklık için birden çok çakışan katman oluşturdular. Bu, yarı saydam animasyonları göze çok daha hoş ve gerçekçi hale gelmesini sağladı.

Süper Duvar Kağıtları

MIUI 12’deki çok ilgi çeken güncellemelerden bir diğeride süper duvar kağıtları oldu. Süper Duvar Kağıdı denilen dinamik arka planlar, telefonun kilidini açtığımızda çok ilginç bir yakınlaştırma efekti uyguluyor.

Yeni Ayarlar Arayüzü

Xiaomi güncellemeleriyle genellikler telefonun arayüzünü çok fazla değiştirmiyordu,MIUI 12 ile olağandışı bir değişiklik yapıp ayarlar arayüzünü yeniledi. Daha görsel olmasının yanı sıra, bu ayarlarda daha basit bir tasarıma sahip oldu. Güncelleme ile kullanıcıların rahatça hareket etmelerini sağlıyor. Bu yeni arayüzle birlikte, bir düğmeye basma veya öğeleri taşıma gibi eylemleri gerçekleştirirken daha fazla animasyon kullanılıyor.

Karanlık Mod 2.0

Çin’deki sunumundan önce sızdırılan özelliklerden biri karanlık mod 2.0 olmuştu. Bu yenilenmiş karanlık mod, kullanıcıların yalnızca sistem uygulamalarının değil, üçüncü taraf uygulamalarının da kararmasına imkan tanıyor. Ayrıca, karanlık modun kendisi artık daha doğal olarak güncellenmiş durumda.

Çoklu Göreve ve Kayan Pencere

Kayan pencereleri kullanmak ve yönetmek için bir dizi yenilik geldi. Bir uygulama kullanırken ve aynı anda diğer uygulamaları kayan bir pencere olarak kullanmak mümkün. Bir uygulamayı kullanırken yandan gelen mesajı kayan pencerede görüp kullanabileceksiniz.

Adım Ve Uyku Takip

Yeni yazılım, akıllı saat veya bant takmaya gerek duymadan adımlarımızı ve uyku kalitemizi izlememize de izin verecek.

Gizlilik Ve İzinler

MIUI 12’nin TÜV RheinlandGelişmiş Android Sistem Gizlilik Koruma Testi” ni geçen dünyanın ilk mobil işletim sistemi olduğunu duyurdu.

Şirket ayrıca yeni bir izin sistemi sunuyor. Tanımlama sistemine sahip uygulamaları kullanmasına izin verileceğinden, yaptıkları, veri toplama işlemini bu şekilde önlüyor. Amaç kullanıcıların istedikleri zaman aralıklarında değişen farklı kimlikleri kullanabilmeleri oluyor.

Yeni Hava Durumu Uygulaması

Hava durumu uygulamalarını milyonlarca Android kullanıcısı kullanıyor. Xiaomi’nin artık tamamen yeni bir görünüme sahip olan kendi hava durumu uygulaması var. Uygulama daha modern ve minimalist bir tasarımla görünümle geliyor. Sağladığı bilgi miktarını genişletmiş durumda, böylece kullanıcılar için çok daha eksiksiz bir uygulama haline geliyor.

Sensory Visual Design

MIUI 12’nin etkileyici özellikerinin arasında Sensory Visual Design geliyor. “Duyusal Görsel Tasarım” olarak dilimize çevriliyor. Özellik, sistemin genel durumunu görselleşmesini sağlıyor ve bu sayede daha anlaşılabilir bir halede oluyor. MIUI 12 kullanıcıları, sistemleriyle ilgili tüm detaylara çeşitli görseller ve grafikler üzerinden görebilecekler. 

MIUI 12 Güncellemesi alacak telefonların tam listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Teknoloji haberleri ve gündemden haberdar olmak için Teknorex‘i takip etmeye devam edin.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
1,904TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER

Dünyanın En Uzun Karayolu Tünelinin Yazılımını Türk Mühendisler Yaptı

Hindistan’ı Çin’e bağlayan, dünyanın 3 bin metre ve üzeri irtifalardaki en uzun tünel olma özelliğini de elinde bulunduran en uzun tünelinde Türk teknolojisi...

“Fujifilm İnovasyon Yarışması” Düzenleniyor NASA’dan Dr. Umut Yıldız da Mentörlük Ediyor!

Fujifilm, gençlerin katma değeri yüksek, özgün tasarımlı ve yenilikçi projeler ortaya çıkarması için Türkiye‘de ilk kez gerçekleştireceği İnovasyon Yarışması’nın startını verdi. Teması...

Canon imageFORMULA DR-S150’ye Üstün Performans Ödülü!

Canon; belge görüntüleme, donanım ve yazılım konusunda bağımsız değerlendirme kuruluşu Keypoint Intelligence tarafından yapılan araştırmalar sonucunda Buyers Laboratory (BLI) tarafından ödüle layık...

Otomotivde Küresel Tek Pazara Veda

KPMG’nin Küresel Otomotiv Yöneticileri 2020 Araştırması, Covid-19 etkisiyle otomotiv sektöründeki değişimi inceliyor. Araştırmaya göre sektörde küresel tek pazar anlayışı geride kalıyor, yerini...

BtcTurk 24 Saatte 3 Milyar TL İşlem Hacmi’ne Ulaştı

BtcTurk CEO’su Özgür Güneri, BtcTurk’un son 24 saatte günlük ortalama işlem hacminin yaklaşık 5 kat artarak 3 milyar TL’ye ulaşmasını değerlendirdi.