Ana Sayfa İnternet Finans Teknolojileri Mobil Uygulama Kullanımı 2020 Yılının İkinci Çeyreğinde % 40 Büyüdü

Mobil Uygulama Kullanımı 2020 Yılının İkinci Çeyreğinde % 40 Büyüdü

Mobil uygulama kullanımının dünya çapında COVID-19 salgınının zirvesinde önemli ölçüde arttığı bildiriliyor. Salgın nedeniyle insanların büyük ölçüde kapalı kalmasıyla, mobil uygulamalarda harcanan zaman, 2020 yılının ikinci çeyreğinde yıllık % 40 oranında artış gösterdi.

Hindistan en büyük artışı gördü, insanlar ikinci çeyrekte mobil uygulamalarda% 35, 4. çeyrekte ise daha da fazla zaman harcadı. Bu arada İtalya, Endonezya ve ABD sırasıyla % 30, % 25 ve % 15 artış gösterdi. Raporda, “Kullanımdaki bu önemli artış, dünya çapında koronavirüs pandemisinin yayılmasıyla mücadele için alınan sosyal uzaklaşma ve kilitlenme önlemleri tarafından desteklendi” diyordu.

2020 yılının 2. çeyreği, mobil uygulama eko sistemi üzerinden tüketici harcamaları için tarihin en büyük çeyreğiydi. Rapora göre, iOS’ta tüketici harcaması geçen yılın aynı dönemine göre % 15 artışla 2020 yılının ikinci çeyreğinde 17 milyar dolara, Google Play’de % 25 artışla 10 milyar dolara yükseldi. Oyun dışı uygulamalar, büyük ölçüde uygulama içi abonelikler nedeniyle iOS’ta tüketici harcamalarının % 35’ini ve Google Play’de % 15’ini oluşturuyordu. ABD ve Çin, bu dönemde iOS’ta tüketici harcamalarına en fazla katkıda bulunan ülkeler olarak kayıtlara geçti.

TikTok, hem indirmeler hem de tüketici harcamaları açısından bu dönemde bir numaralı uygulama oldu. Genel olarak, çeyrek boyunca Google Play indirmeleri yıllık % 10 artışla 25 milyara ulaştı. App Store indirme işlemleri ise geçen yılın aynı dönemine göre % 20 oranında artarak 10 milyar dolara ulaştı. Oyun dışı uygulamalar Google Play’deki tüm indirmelerin % 55’ini oluşturdu. İOS’ta rakam% 70’ten biraz daha yüksekti.

Google Play’de, en fazla indirme sayısı Hindistan ve Brezilya’dan geldi. Hindistan’ın yanı sıra, Brezilya ve Endonezya çeyrek boyunca platformun en büyük büyüme faktörlerinden biriydi. Bu arada, iOS’ta ABD ve Çin, indirmelerle en büyük iki pazar olurken, ABD ve Suudi Arabistan çeyrekte büyümenin ana itici güçleriydi.

Kaynak: Beebom

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
1,904TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER

Kendimi İnternetten Nasıl Kaldıracağım? Google’dan Silinmek

Kişisel veri konusunun en çok konuşulduğu bu dönemde, kendimize ait herhangi bir bilgi ya da fotoğrafı arama motorlarındaki kayıtlardan sildirebilir miyiz? Bu...

WhatsApp’tan Türkiye’deki Kullancılara Özel Bilgilendirme

WhatsApp bu sabah Türkiye’deki kullanıcılarının uygulama ekranlarında özel bir duyuru yayınlayarak, Hizmet Politikası ve Gizlilik Kuralları ile ilgili doğruları tekrar hatırlattı. Şirket...

İşimiz Gücümüz Whatsapp! Herkes Whatsapp’ı Konuşuyor

Son birkaç yıldır kişisel verilerin korunması, regülasyonlarla birlikte iş dünyasının gündemini meşgul eden önemli konular arasındaydı. Konu, tüketicinin gündemine ise mesajlaşma uygulamasının...

Xiaomi Türkiye’den Trump Yasaklarına İlişkin Açıklama

Xiaomi ile birlikte 10 şirket daha Huawei’nin yasaklandığı gibi ABD’de yasaklı konuma getirilmişti. Bu yasak dolayısıyla Xiaomi Türkiye’den basın açıklaması yapıldı.

Öğrencilerin Çıplak Fotoğraflarını Çalan Okul Müdürü 27 Milyon Tl Para Cezasına Çarptırıldı

ABD’de öğrencilerin telefonlarına el koyarak çıplak fotoğrafları indiren ve internette satışa çıkaran okul müdürü, 3,6 milyon dolar (26 milyon TL) para cezasına...