Ana SayfaOyunNAR Kontrolcüsü! Tüm Joystick ve Kontrolcüleri Unutun

NAR Kontrolcüsü! Tüm Joystick ve Kontrolcüleri Unutun

Bu habere inanmakta zorluk çekebilirsiniz ama merak etmeyin kanıtları aşağı ekledik ve her kelimesi doğru. Bir Twitch yayıncısı gerçekten Nar’dan çalışan bir oyun kontrolcüsü (joystick) yaptı ve Hades oyununu oynadı.

İnsanlar en uzun süre oyun oynamak için özel kontrolcüler geliştiriyorlar. Bir donanım hackerı, bir Mario figürü kullanarak bir Mario Kart kontrolcüsü yaptığını bile gördü bu gözler. Ama bu aynı gözler, narın kontrolcü olarak kullanıldığını hiç görmemişti. Evet, doğru duydunuz! Meyve olan nar. Bir Twitch yayıncısı kısa süre önce gerçek bir nar kullanarak çalışan bir oyun kontrolcüsü yaptı ve onunla Hades’i yendi.

Öncelikle bilmiyorsanız Hades, Supergiant Games tarafından popüler bir roguelike oyunu. 2018’den beri erken erişim beta olarak oynanıyordu ve geçtiğimiz yıl piyasaya sürüldü. Zindanları bitirme ve Yunan mitolojik düşmanları yenme üzerine bir oyun.

Oyun, betadan çıktıktan sonra çok fazla kopya sattı. İşte bu oyunu Twitch yayıncısı Rudeism gerçek bir meyve olan nardan kontrolcü yaptı ve bu şekilde bitirdi.

Adam harbiden kelimenin tam anlamıyla taze dilimlenmiş bir nar aldı ve meyve parçalarını düğmelere dönüştürmek için bir Makey Makey icat kiti kullandı. Bilmeyenler için söyleyelim Makey Makey, aslında bir kase su ve hatta muz gibi ev eşyalarını ilginç icatlara dönüştürebilen bir oyuncak.

Yayıncı 50$ fiyatlı Makey kiti aldı, nar parçalarına birkaç kablo bağladı ve girişlerini bir kontrol cihazının girişlerine bağladı. Bu şekilde, bir nardan çalışan bir oyun kontrolcüsü yapabildi ve onu da Hades’i yenmek için kullandı.

Twitch kanalında nar kontrolcüsünü yapan Rudeizm’in 7 saatlik yayınını izleyebilirsiniz. Aşağıya da konuyla ilgili tweeti bırakıyoruz.

Bakalım daha nasıl ilginçlikler ile karşılaşacağız, merakla bekliyoruz.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
2,078TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER