Ana SayfaFotoğrafçılıkNASA'nın "Mars Perseverance Photo Booth" Aracını Kullanarak Mars'ta Fotoğrafınız Olabilir

NASA’nın “Mars Perseverance Photo Booth” Aracını Kullanarak Mars’ta Fotoğrafınız Olabilir

NASA, Mars’ı potansiyel olarak yaşanabilir bir gezegen olarak görmeye başladığından beri, bunun üstüne garip fikirler de üretti. Nasa Perseverance Rover tarafından çekilen gerçek bir Mars resminin üzerine kendinizi veya herhangi birini eklemenizi sağlayan bir araç yarattı.

NASA’nın Mars görevini duymuş olma ihtimaliniz yüksek. Uzay organizasyonu, Temmuz 2020’de kırmızı gezegene robotik bir gezici fırlattı ve “Perseverance” adlı SUV boyutundaki gezici, kısa süre önce yabancı gezegene başarılı bir şekilde indi. O zamandan beri NASA, Mars’ın kırmızı renkli manzaralarını ve çevresini gösteren çeşitli resimler yayınladı.

The Mars Perseverance Photo Booth

Uzay organizasyonu, resmi web sitesinde, kendinizi ve sevdiklerinizi Mars manzaralarının gerçek bir resmine yerleştirmek için özel bir araç yarattı. “Mars Perseverance Photo Booth” olarak adlandırılan bu araç, Perseverance tarafından çekilenler de dahil olmak üzere, herkesin NASA tarafından çekilmiş çeşitli Mars resimlerini resimlerinin arka planı olarak kullanmasına izin veriyor.

Böylece, Mars manzaralarının bir resmini seçebilir, kendi resminizi yükleyebilir ve işi aracın yapmasına izin verebilirsiniz. Tamamlandığında, sizin ve arkadaşınızın Mars’ın kırmızı manzaralarının önünde yabancı gezegende dururken bir resmini alacaksınız.

Snap a Selfie on Mars with NASA's Virtual Photo Booth to Celebrate  Perseverance Landing

Siz de aracı denemek istiyorsanız, NASA’nın resmi web sitesine gidebilir ve kendi Mars resminizi oluşturabilirsiniz. Bu şekilde, küçüklerinize Mars’a bir gezi için gittiğinizi söyleyebilirsiniz.

Kaynak: Beebom

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
2,078TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER